Український політв’язень Володимир Балух, якого незаконно утримують в російській колонії, розраховує на звільнення у межах обміну за списками ув’язнених, якими нещодавно обмінялися омбудсменки України й Росії.

Про це заявила його адвокатка Ольга Дінзе, передає «Крим.Реалії».

«Він у курсі (про зустріч Денісової й Москалькової — ред) і дуже сподівається на обмін. Наскільки мені відомо, то Балух стоїть у списках на обмін уже близько двох років», — сказала Дінзе.

Вона зазначила, що у нових списках, якими обмінялися омбудсменки, Балух також є.

«Якби була технічна і політична воля, то його обміняли б уже давно. Чи буде політична воля до виборів до Верховної Ради в Україні — я не знаю. Також, як і те, чи ввійде він у число тих, хто підлягає обміну або якійсь іншій юридичній процедурі — я теж не знаю.», — додала вона.

Нагадаємо, 16 липня у Москві омбудсменки Людмила Денісова та Тетяна Москалькова обмінялися списками українців і росіян, які перебувають у СІЗО і в'язницях двох країн. Днем раніше вони зустрілися в Києві, де обговорювали питання звільнення українських і російських громадян, утримуваних на території Росії й України.

Раніше Міністерство закордонних справ України повідомляло, що Росія незаконно утримує понад 70 українців. До цього числа не входять 24 українські моряки, захоплені Росією поблизу Керченської протоки у листопаді 2018 року, та українці, захоплені в полон на Донбасі.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів». На початку жовтня 2017 року суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. За його підсумками у січні 2018 року суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів.

Улітку 2018 року підконтрольний окупаційній владі Роздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

Володимир Балух до цього тримав голодування 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай з медом.

Поділитись: