Політв’язня Станіслава Клиха направили з лікарні в Челябінську до в’язниці Верхньоуральська. Про це Громадському повідомила правозахисниця Тетяна Щур.

«Його ще 11 грудня перевезли знову в тюрму з лікарні. Наш адвокат його не застав», сказала правозахисниця.

Також вона зазначила, що зараз про його стан нічого не відомо.

Утім їй особисто вдасться з’ясувати його стан за кілька днів.

Раніше політв'язень Клих написав листа активістам, де повідомив, що підозрює у себе рак.

11 вересня українська омбудсмен повідомила, що Клиху, засудженому в Росії, не передають листи від матері.

У липні повідомлялось, що Клиха перевели до психлікарні. Росія стверджувала, що політв’язня «перевели за власним бажанням».

У вересні минулого року Клиха уже переводили до психіатричної лікарні у Магнітогорську. Згодом українця Клиха повернули з психлікарні до колонії.

У лютому повідомлялось, що у Росії до політв'язня Клиха допустили адвоката-правозахисника.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Анна Кириченко

Поділитись: