УКРАЇНА

Політичні директори «нормандської четвірки» планують зустріч наприкінці липня — МЗС

23 липня, 2018 19:20
УКРАЇНА/Політичні директори «нормандської четвірки» планують зустріч наприкінці липня — МЗС
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України підтвердило наміри провести зустріч «нормандської четвірки» на рівні політичних директорів. Зустріч планується наприкінці поточного тижня

Міністерство закордонних справ України підтвердило наміри провести зустріч «нормандської четвірки» на рівні політичних директорів. Зустріч планується наприкінці поточного тижня.

Про це «Інтерфакс-Україна» повідомив політичний директор МЗС Олексій Макєєв.

«Так, плануємо таку зустріч в кінці тижня», — сказав він.

Раніше «Інтерфакс» з посиланням на дипломатичне джерело в Берліні повідомив, що зустріч політдиректорів в межах «нормандського формату» відбудеться у Берліні 26 липня.

Зазначимо, що російські ЗМІ та інформаційні ресурси самоназваних «ДНР» та «ЛНР» з посиланням на МЗС Росії заявляли про плани обговорити «ідею референдуму на Донбасі» в межах зустрічі «нормандської четвірки».

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.

Глави Міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки» 11 червня провели перші за півроку переговори, які тривали 4,5 години.

Представники України, Німеччини, Франції та Росії узгодили кілька питань щодо припинення вогню на Донбасі.

19 липня агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що президент РФ Володимир Путін на зустрічі з президентом США в Гельсінкі 16 липня запропонував Дональду Трампу провести референдум на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Посол Росії у США підтвердив, що Путін обговорював з Трампом«пропозиції щодо врегулювання ситуації в Донбасі».

У Міністерстві закордонних справ Росії допустили «інші опції» врегулювання ситуації на Донбасі, окрім Мінських угод.

Водночас в МЗС України категорично відкинули ідею про референдум на окупованому Донбасі.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ніхто не вірить у можливість вільного волевиявлення на Донбасі в умовах окупації РФ.

США не підтримують ідею проведення референдуму на Донбасі.

Пов`язані новини