Половина українців підтримує «карантин вихідного дня», але ефективним таке обмеження вважають лише 35%
Думки українців щодо введення «карантину вихідного дня» розділилися порівну: 49% опитаних підтримують нові обмеження, 49% — ні.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».
Загалом більшість українців чула про «карантин вихідного дня» (98%). Попри те, що думки щодо такого обмеження розділилися порівну, лише 35% вважають, що цей карантин зменшить поширення коронавірусу.
Крім того, більшість опитаних (61%) не підтримує введення жорсткого карантину по всій країні, як це було в березні. Водночас ефективність локдауну оцінюють вище, ніж карантину на вихідних. 55% вважають, що поширення коронавірусу зменшиться через локдаун.
Як українці дотримуються санітарних рекомендацій?
83% опитаних заявили, що часто одягають захисну маску, а 3% — майже ніколи її не носять. Порівнюючи з березнем, кількість людей, які одягають маски, зросла на 25%.
Крім того, більшість українців (75%) підтримують запровадження штрафів за неносіння захисних масок у громадських місцях.
Часто дезінфікують руки дещо менше українців — 70%, 23% — роблять це інколи або рідко. Одягають захисні рукавиці меншість респондентів — 14%, 53% — майже ніколи їх не носять.
Як порівняти з березнем, також збільшилася кількість українців, які хвилюються, що можуть захворіти на COVID-19. Зараз таких 31%, а в березні було 25%. Натомість опитані сильніше хвилюються через те, що їхні рідні можуть захворіти (67%).
Опитування проводили 15-17 листопада методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонів. Загалом опитали 3000 респондентів від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих Криму та Донбасу. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 1,8%.
- Поділитися: