Половина українців готова чинити опір, якщо Росія нападе на їхнє місто чи село — опитування
50,2% українців заявили, що чинитимуть опір, якщо російська армія нападе на їхнє місто або село. Зокрема 33,3% готові чинити збройний опір.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Так, у західних областях 60,5% респондентів сказали, що чинитимуть опір, у центральних — 52,2%, у південних і східних — 43% і 37,2% відповідно.
33,3% українців готові чинити збройний опір, а 21,7% готові опиратися іншими способами — виходити на демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки.
Водночас 14,8% заявили, що у разі нападу хочуть виїхати в інший регіон України, а 9,3% — планують виїхати за кордон. Нічого б не робили 18,6% опитаних, а 12,1% поки не знають, як би вчинили.
Соціологи згадують, що проводити схоже опитування у вересні 2015 року. Тоді 23,8% респондентів сказали, що у разі нападу чинитимуть збройний опір, а 28,6% — опиратимуться шляхом участі в акціях громадянського опору. Загалом про готовність чинити опір заявили 52,4%.
Начальник військової розвідки України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі, за даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Міністр оборони України Олексій Резніков нещодавно заявив, що не вірить у «велику переможну війну Росії над Україною», і додав, що ЗСУ наразі на високому рівні.
Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав інформацію про загрозу нападу на Україну штучно створеною істерикою. Він припустив, що це Київ хоче почати військові дії, щоби звільнити окуповані території.
На тлі збільшення російських військ біля кордонів України президент Володимир Зеленський веде перемовини зі світовими лідерами. Так, 16 грудня Зеленський зустрівся з генсеком НАТО, а 9 грудня провів телефонну розмову з президентом США Джо Байденом.
Опитування проводили з 3 до 11 грудня методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонів. Опитали 2000 респондентів від 18 років з усіх регіонів України, крім тимчасово окупованого Донбасу та Криму. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України.
Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.
- Поділитися: