Польське Управління із захисту конкуренції і споживачів (UOKiK) може оштрафувати російський «Газпром» на 50 мільйонів євро через відсутність співпраці під час антимонопольного розслідування, пов’язаного з будівництвом «Північного потоку-2».

Про це повідомили у UOKiK, пише Reuters.

Зазначається, що у 2018 році UOKiK звинуватила шість компаній у фінансуванні будівництва без необхідного юридичного дозволу. Це підприємства, що входять в міжнародні групи компаній: «Газпром», Engie (Швейцарія), Uniper, OMV, Shell і Wintershall (Нідерланди).

На початку 2020 року UOKiK звернувся до «Газпрому» з вимогою надати документи, що стосуються справи, а саме контракти, укладені дочірньою компанією «Газпрому» з іншими компаніями, які фінансують будівництво «Північного потоку-2».

Попри зобов'язання співпрацювати з Управлінням, російська компанія не надала цю інформацію.

«"Газпром" не може діяти поза законом, тому я порушив проти "Газпрому" справу про накладення штрафу за ненадання інформації під час проведеного розгляду. Згідно із законом, компанії загрожує фінансовий штраф у розмірі до 50 млн євро», — повідомив глава UOKiK Томаш Хростний.

У березні 2020 року газова компанія Польщі PGNiG повідомила, що здобула остаточну перемогу над «Газпромом» в арбітражному процесі щодо контракту на постачання газу від 1996 року. Сума перемоги може скласти до 1,5 мільярда доларів.

Поділитись: