У польському уряді заявили, що проводитимуть переговори з російським Газпромом, на яких вимагатимуть підвищення плати за транзит російського газу через газотранспортну систему Польщі.

Про це повідомив уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наімський, передає «Європейська правда».

Мова йде про транзит російського газу трубопроводом «Ямал-Європа», який пролягає з Росії територією Білорусі та Польщі до Німеччини. Щороку цей трубопровід переправляє до Німеччини 29 мільярдів кубометрів газу.

«Це бізнес-питання. Ми намагатимемося забезпечити, щоб він не проходив безкоштовно, як на цей момент. 21 мільйон (злотих — ред.) доходу на рік проти цих мільярдів, що транспортуються 660 кілометрів, це нуль», — заявив Наімський.

Договір про транзит російського газу через ГТС Польщі закінчується у травні 2020 року. На переговорах про укладання нового договору щодо транзиту газу Польща висуне вимогу у збільшенні плати за транзит.

Водночас зазначимо, що Росії може відмовитися від транзитних потужностей Польщі у разі побудови трубопроводу «Північний потік-2». Наразі його будівництво заблоковане через відсутність необхідного дозволу Данії, через води якої мають прокласти труби газопроводу.

У липні 2019 року Данія видала перший дозвіл, необхідний для будівництва морського газопроводу Baltic Pipe, що сполучить Польщу та Норвегію.

Наприкінці січня 2019 року повідомлялось, що Єврокомісія виділила Польщу 215 мільйонів євро на будівництво Baltic Pipe. Водночас журналісти Financial Times повідомляли, що для будівництва цього газопроводу Польщі необхідно буде отримати дозвіл у Газпрому.

Раніше повідомлялось, що Польща та Словаччина планують об’єднати свої газотранспортні системи, збудуючи газовий інтерконектор на кордоні між країнами.

Також повідомлялось, що Румунія планує збудувати газопровід до України для постачання газу у майбутньому.

Про плани з’єднати свою газотранспортну систему з українською також заявляли у Молдові.

Поділитись: