У польському уряді повідомили, що не продовжуватимуть контракт, укладений з російським Газпромом, про постачання газу. Чинний контракт закінчиться у 2022 році.

Без контракту Польща не зможе купувати блакитне паливо у Росії напряму, проте зможе перекуповувати його в інших країн, як це нині робить Україна. Крім цього, у Польщі сподіваються до 2022 року завершити будівництво газопроводу, яким постачатимуть норвезький газ.

За словами уповноваженого польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотра Наіпського, після закінчення контракту з Газпромом Польща збільшить закупівлю зрідженого газу зі США та Катару.

Наприкінці січня повідомлялось, що Єврокомісія виділила Польщу 215 мільйонів євро на будівництво Baltic Pipe. Водночас журналісти Financial Times повідомляли, що для будівництва цього газопроводу Польщі необхідно буде отримати дозвіл у Газпрому.

Раніше повідомлялось, що Польща та Словаччина планують об’єднати свої газотранспортні системи, збудуючи газовий інтерконектор на кордоні між країнами.

Також повідомлялось, що Румунія планує збудувати газопровід до України для постачання газу у майбутньому.

Про плани з’єднати свою газотранспортну систему з українською також заявляли у Молдові.

Поділитись: