Міністр оборони України Степан Полторак 2 лютого зустрівся у Вашингтоні з главою Пентагону Джеймсом Меттісом.

Міністр оборони України Степан Полторак 2 лютого зустрівся у Вашингтоні з главою Пентагону Джеймсом Меттісом. 

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Ми розглянули всі питання, в тому числі питання, пов'язані з рішенням США передати Україні летальну зброю. Ми обговорили механізм, як це буде розвиватися, і є повне порозуміння в цьому. Рішення США було своєчасним і правильним, і передача зброї буде здійснена своєчасно і дуже продумано», — зазначив український міністр оборони.

Полторак назвав передачу американських озброєнь «великим сигналом для України і сигналом для Росії, що Україна не залишилася один на один з агресією з боку РФ».

Зокрема «Голос Америки» пише, що Меттіс і Полторак обговорили і виконання Мінських угод.

«Ми застосовуємо дипломатію в спробі домогтися, щоб Росія виконувала Мінські угоди. І ми будемо продовжувати ці зусилля через наш Державний департамент. Ми активно задіяні, і це той напрямок, яким ми вибираємо», — підкреслив міністр оборони США.

Нагадаємо, Сполучені Штати готові надати Україні «посилені оборонні можливості», заявили у Державному департаменті США.

Раніше телеканал ABC News повідомляв, що президент США Дональд Трамп повинен затвердити продаж протитанкових ракет Україні, посилаючись на джерела у Державному департаменті. Будь-який продаж зброї потребує схвалення Конгресу.

Раніше США схвалили експортну ліцензію на зброю для України.  У Кремлі заявили, що можливість отримання Україною зброї від США призведе до «кровопролиття». 

Сенат США передбачив у 2018 році виділення Україні оборонної зброї та 500 мільйонів доларів допомоги. Телеканал АВС повідомив, що в США розглядають три варіанти передачі Україні летальної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Багато шуму про ракетні комплекси «Джавелін»

Поділитись: