Аналітики системи YouControl заявили, що виявили в Україні десятки тисяч компаній та приватних підприємців без офіційного керівника, власника і навіть зазначених КВЕДів (видів діяльності).

Як повідомила пресслужба YouControl, нині в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) існують записи про близько 66 тисяч ФОПів, у яких не вказано вид діяльності (КВЕД). Ще 99 тисяч юридичних осіб не вказали ПІБ керівника, власника та/або КВЕД.

Експерти зазначили, що переважно ці компанії існують давно і мають юридичний статус «не перебуває в процесі припинення, свідоцтво про державну реєстрацію недійсне».

Фото:

YouControl 

Як пояснює юрист Олександр Рябець, це пов'язано зі зміною у 2003 році законодавства. За ним державні реєстратори повинні були протягом 2004-2005 років провести заміну старих свідоцтв на нові — єдиного зразка. Однак багато підприємців не звернулися для заміни, після чого отримали запис: «свідоцтво про державну реєстрацію недійсне». Водночас формулювання «не перебуває у процесі припинення» залишилося, адже рішення про ліквідацію або реорганізацію такі підприємства не ухвалювали. Відтак вони мають право укладати угоди та платити податки.

«Найчастіше, реально працюючі підприємства не мають такого запису. Не виключено, якщо до вас звернулися саме такі контрагенти, це можуть бути шахраї, які використовують документи і печатку підприємства», — зазначив юрист. 

Поділитись: