Понад 500 родин уже скористалися сертифікатами на нове житло
Українці вже використали понад 500 житлових сертифікатів на суму більш ніж 1 млрд гривень за програмою «єВідновлення». Вони отримали нові домівки.
Про це повідомили в пресцентрі «Дії».
За отримані кошти 75% родин придбали квартири, а чверть — приватні будинки. Середня сума одного реалізованого сертифікату — 2,2 млн грн.
Перший житловий сертифікат використала родина з Гостомеля. В обмін на нього сім'я отримала новий дім у Бучі.
Найчастіше люди купували нове житло в:
- Київській області;
- Києві;
- Харківській області;
- Чернігівській області;
- Миколаївській області.
Загалом українці подали понад 9 тисяч заяв про отримання компенсації за зруйноване майно. А більш як 2,5 тисячі людей мають сформовані житлові сертифікати в «Дії» на суму понад 4,5 млрд гривень.
Такий житловий сертифікат діє протягом 5 років. Його можна використати для купівлі квартири чи будинку, або ж інвестиції в майбутню нерухомість.
Як працює механізм компенсації?
Щоб отримати від держави компенсацію за зруйноване майно, необхідно:
- подати заяву в застосунку «Дія» в розділі «єВідновлення»;
- зачекати, поки комісія органу місцевого самоврядування визначить суму компенсації;
- одержати житловий сертифікат у застосунку;
- вибрати нове житло та домовитися з продавцем;
- відкрити в «Дії» розділ «єВідновлення» та вкладку «Сертифікати на житло»;
- після цього натиснути «Забронювати кошти».
Протягом 5 робочих днів у застосунку надійде підтвердження, що кошти заброньовані. Тоді потрібно припинити право власності на знищене житло та оформити угоду купівлі-продажу.
Упродовж 5 днів кошти надійдуть продавцю нерухомості — і ви станете законним власником нової домівки.
Більше про «єВідновлення»
Державна програма «єВідновлення» надає допомогу українцям, майно яких було знищене чи пошкоджене внаслідок бойових дій. Ідеться про квартири, приватні будинки та інші житлові приміщення, зокрема й кімнати в гуртожитках.
Подати заяву на допомогу можна в застосунку «Дія». Рішення про суму компенсації ухвалює спеціальна комісія при громаді протягом місяця. Отримані гроші українці можуть витратити лише на будівельні матеріали із затвердженого переліку або будівельні послуги компаній, які є учасниками програми.
Спершу програма була сфокусована на відновленні житла, яке має незначні пошкодження. 1 серпня в «Дії» стартував новий етап «єВідновлення» — щодо компенсацій за повністю зруйноване житло. Вже у січні 2024-го в Україні вперше скористалися житловим сертифікатом на придбання нового будинку замість зруйнованого війною — родина з Гостомеля обрала будинок у Бучі.
Також із січня почали надавати компенсацію людям, які власним коштом відремонтували пошкоджене житло (на старті програми такі люди не могли претендувати на допомогу).
А тим, хто хоче будуватися на власній землі, радять зачекати, доки буде запроваджена послуга грошової компенсації на відбудову.
- Поділитися: