У Раді фінансової стабільності України заявили, що попри проведення президентських та парламентських виборів в України протягом 2019 року, в країні знизились ризики для стабільної роботи фінансової системи.

Про це повідомляють у Нацбанку за підсумками засідання Ради фінансової стабільності, до якої також входять представники Мінфіну та Фонду гарантування.

Зокрема, зменшення ризиків для фінансової системи пов'язане зі зміцненням гривні, надходженням інвестицій у державні боргові облігації та зростанням обсягів надходження валютної виручки від експорту. Крім цього, банківська система України показує рекордні прибутки.

«Водночас, учасники зазначили, що у 2019 році зростання економіки уповільниться через послаблення зовнішнього попиту та необхідність дотримуватися жорсткої монетарної та фіскальної політики, завдяки чому триватиме зниження інфляції зниження інфляції. Серед ключових ризиків — більш стрімке уповільнення світового економічного зростання та темпів зростання країн – торговельних партнерів України, а також можлива несприятлива динаміка на товарних ринках», — повідомили у Раді фінансової стабільності.

Там відзначили, що на початку 2019 року в банківській системі суттєво зменшився обсяг неплатоспроможних кредитів, особливо у державних банках.

Напередодні у Нацбанку повідомляли, що напередодні виборів там не бачать панічних настоїв населення як на валютному, так і депозитному ринках.

Також у Нацбанку повідомляли, що планують скуповувати на міжбанківському ринку по 15 мільйонів доларів щодня для поповнення міжнародних резервів.

Зазначимо, що Нацбанк поповнює міжнародні валютні резерви для того, аби мати змогу розраховуватись за зовнішніми державними боргами. Так, на погашення державного боргу у 2019 році Україна витратить близько 40% бюджету. Наразі, обсяг державного боргу України складає 78,3 мільярда доларів.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. Якщо буде другий тур, він відбудеться 21 квітня.

Поділитись: