Влада Угорщини не виконала досягнуту між Києвом і Будапештом домовленість та залишила без зміни назву посади «уповноваженого міністра по Закарпаттю».

Влада Угорщини не виконала досягнуту між Києвом і Будапештом домовленість та залишила без зміни назву посади «уповноваженого міністра по Закарпаттю».

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, передає «Укрінформ».

За його словами, угорська сторона послідовно вживає заходів, які погіршують відносини між країнами, зокрема йдеться про блокування комісії Україна-НАТО на вищому рівні, створення посади «уповноваженого по Закарпаттю» та видачу угорських паспортів українським громадянам.

«Тобто це не випадкова послідовність. Більше того, домовленості, які були досягнуті між міністрами (закордонних справ Павлом Клімкіном та Петером Сіярто щодо зміни назви «уповноваженого по Закарпаттю» — ред). під час телефонної розмови не виконуються. Тож тепер у нас постає запитання, як взагалі з угорською стороною домовлятися», — наголосив Боднар.

Заступник міністра підкреслив, що Угорщина не хоче співпрацювати, а натомість використовує методи шантажу.

Нагадаємо, на початку серпня угорський уряд вирішив створити посаду міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

МЗС вручило угорському дипломату Ласло Папу ноту з вимогою надати офіційні роз’яснення щодо рішення уряду, адже до сфери уповноваженого міністра зарахували частину суверенних території України.

Також МЗС України висловило протест угорському дипломату Ласло Папу через антиукраїнські заяви прем'єр-міністра країни Віктора Орбана. Виступаючи в університеті Румунії, Орбан висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО.

31 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін після розмови з главою МЗС Угрорщини Петером Сіярто повідомив, що влада Угорщини змінить назву посади уповноваженого «по Закарпаттю».

Раніше МЗС повідомляло, що Україна може заборонити в'їзд угорському уповноваженому по Закарпаттю.

19 вересня ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини.

У відповідь Угорщина пригрозила сповільнити інтеграцію України в ЄС.

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після прийняття Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина продовжує блокувати проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. 

Також раніше Пристайко заявляв, що президент Петро Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile