УКРАЇНА

Порошенко передав генсеку ООН ноту щодо непродовження Угоди про дружбу з Росією

27 вересня, 2018 00:48
УКРАЇНА/Порошенко передав генсеку ООН ноту щодо непродовження Угоди про дружбу з Росією
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко передав генеральному секретарю Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррешу офіційну ноту щодо рішення України не продовжувати Договір про дружбу з Росією.

Президент України Петро Порошенко передав генеральному секретарю Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррешу офіційну ноту щодо рішення України не продовжувати Договір про дружбу з Росією.

Про це повідомив речник глави держави Святослав Цеголко у Twitter.

«Президент передав Генеральному секретареві ООН ноту щодо рішення України не продовжувати дію договору про дружбу з Росією. Наша нота буде розповсюджена як офіційний документ Генасамблеї і Ради Безпеки ООН», — йдеться у повідомленні.

Сам Порошенко розповів, що також обговорив з генсеком ООН ситуацію на Донбасі та можливість введення миротворців ООН для врегулювання конфлікту.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ Росії отримало від МЗС України офіційну ноту про рішення Києва не продовжувати Угоду про дружбу від 1997 року.

Раніше повідомлялося, що указ Порошенка про припинення дії Договору про дружбу з РФ набув чинності з 19 вересня.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 17 вересня підписав цей указ.

6 вересня Рада національної безпеки та оборони підтримала пропозицію президента щодо непродовження Договору про дружбу з Росією на наступні 10 років.

28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і він чекає відповідних документів від МЗС.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.

У березні цього року стало відомо, що МЗС України пропонуватиме президенту скасувати договір про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією

Пов`язані новини