УКРАЇНА

Порошенко призначив 3 суддів до Верховного суду: двох з них раніше визнали «недоброчесними»

30 серпня, 2018 22:19
УКРАЇНА/Порошенко призначив 3 суддів до Верховного суду: двох з них раніше визнали «недоброчесними»
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко підписав укази про призначення на посади суддів Верховного суду Вікторії Мацедонської, Валентини Сімоненко та Сергія Слинька.

Президент України Петро Порошенко підписав укази про призначення на посади суддів Верховного суду Вікторії Мацедонської, Валентини Сімоненко та Сергія Слинька.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зазначається, що Мацедонську призначено на посаду судді Верховного суду у Касаційний адміністративний суд, Сімоненко — у Касаційний цивільний суд, Слинька — у Касаційний кримінальний суд.

Зазначимо, що Вікторія Мацедонська отримала схвальний відгук від Громадської ради доброчесності.

Мацедонська, будучи суддею Київського апеляційного адміністративного суду, була єдиною, хто на початку 2014 року не погодився із забороною на мирні зібрання під час Революції Гідності. Відтак, Рада доброчесності відзначала зразкове дотримання нею правил суддівської етики, усвідомлення ролі та завдання суду як органу державної влади.

Водночас Валентину Сімоненко призначили суддею ВС попри висновки Громадської ради доброчесності.

У висновку Вищої ради правосуддя щодо неї ідеться про «стійкі зв’язки» з окупованим Кримом і періодичні поїздки на його територію. Також Сімоненко не внесла в декларацію низку фірм тодішнього чоловіка, а деякі її дії на посаді голови Ради Суддів «руйнували авторитет судової влади» в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нові Верховні судді: вирок Луценку, заборона зібрань і «дерибан» землі

Сергій Слинько також отримав негативний висновок від Громадської ради доброчесності. Зокрема, зазначається, що в 2013 році він був у складі касаційної колегії суддів, яка залишила в силі обвинувальний вирок стосовно Юрія Луценка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конкурс до Верховного суду: що не так із переможцями

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За крок до суддівських мантій: найодіозніші кандидати до Верховного суду

Пов`язані новини