УКРАЇНА

Порошенко підписав укази про ліквідацію місцевих судів

29 грудня, 2017 14:55
УКРАЇНА/Порошенко підписав укази про ліквідацію місцевих судів
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко підписав укази, які передбачають ліквідацію місцевих судів і створення замість них окружних.

Президент України Петро Порошенко підписав укази, які передбачають ліквідацію місцевих судів і створення замість них окружних.

«Я підписав Укази про ліквідацію та створення місцевих судів в Україні та закликаю юристів-науковців і адвокатів до активної участі в конкурсах на посади суддів», — сказав він.

Раніше адвокатська дорадча група та громадська організація «Родина Героїв Небесної сотні» звернулися до президента Петра Порошенка із закликом не ліквідовувати місцеві суди, оскільки це призведе до колапсу роботи та затягування справ Майдану. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Громадські організації закликали Порошенка ліквідувати «одіозні місцеві суди»

21 грудня старий Верховний суд не припинив діяльність через відсутність кворуму. Старий і новий Верховні суди це дві різні структури. У складі попередника (Верховного Суду України) нині, на час передачі справ наступнику, залишилося лише 14 чинних суддів. У новий же суд обирається 120 представників Феміди (113 уже призначені указом президента).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховний суд закупив менше нагрудних знаків для уникнення відкритої процедури — Рада доброчесності

30 листопада головою нового Верховного суду стала Валентина Данішевська.

Новий Верховний суд мав розпочати роботу 15 грудня. У момент початку роботи нового Верховного суду припиняють функціонування старий Верховний суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.

11 листопада 113 суддів нового Верховного суду склали присягу. Вони були призначені президентом Петром Порошенко, який підписав відповідний указ.

Пов`язані новини