Війна

Порошенко підписав закон, який дозволить Укроборонпрому не платити борги Росії

20 серпня, 2018 14:30
Війна/Порошенко підписав закон, який дозволить Укроборонпрому не платити борги Росії
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко підписав закон України, положення якого дозволяють підприємствам, що входять до державного концерну Укроборонпром, не виплачувати борги підприємствам, зареєстрованим на території держави-агресора.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, положення якого дозволяють підприємствам, що входять до державного концерну Укроборонпром, не виплачувати борги підприємствам, зареєстрованим на території держави-агресора.

Зокрема, закон забороняє здійснювати примусове відчуження майна підприємств Укроборонпрому за кредитами або виконувати постанови суду про відповідне відчуження майна, йдеться на сайті Адміністрації президента.

«Документ також передбачає зупинення вже відкритих та заборону відкриття нових виконавчих проваджень і заходів примусового виконання рішень щодо стягнення заборгованості з підприємства оборонно-промислового комплексу на користь юридичних осіб держави-агресора», — йдеться у повідомленні прес-служби президента.

Також законом заборонено відкривати провадження про банкрутство підприємств Укроборонпрому за заявами російських компаній.

Нагадаємо, що відповідний закон Верховна Рада ухвалила 12 липня. Тоді за нього проголосувало 244 депутати.

Як зазначається, концерн Укроборонпром об’єднує більше 100 підприємств-учасників у 5 основних галузях оборонної промисловості, зокрема, у розробці та виготовленні озброєння та техніки, науковій діяльності та експортно-імпортних операціях. Концерн має більше 10 конструкторських бюро, загальна кількість співробітників концерну — близько 80 тисяч осіб.

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2018 року в Міністерстві юстиції заявили, що продадуть майно та споруди Миколаївського суднобудівного заводу через заборгованість із виплати зарплати працівникам. В Укроборонпромі повідомили, що такий продаж незаконний, адже завод включено до переліку об’єктів, що мають стратегічне значення.

У лютому 2017 року підприємства, що входять до складу державного концерну «Укроборонпром», повідомляли, що не постачають свою продукцію до Російської Федерації. Там заявляли, що припинили співпрацю з країною-агресором із середини 2014 року.

Пов`язані новини