Президент Петро Порошенко підтримав хорватів Домагоя Віду та Огнєна Вукоєвича, яких ФІФА засудила за відео з гаслом «Слава Україні» після матчу Хорватії з Росією.

Президент Петро Порошенко підтримав хорватів Домагоя Віду та Огнєна Вукоєвича, яких ФІФА засудила за відео з гаслом «Слава Україні» після матчу Хорватії з Росією.

Про це Порошенко написав у Twitter.

«Історія відносин українців та хорватів сягає корінням у глибину віків/ Хорвати як ніхто інший знають, чого вартує підтримка в дні тяжкого протистояння. Тим цінніші для нас слова підтримки Домагоя та Огнена. Україна, звичайно, теж готова підтримати справжніх друзів», — заявив президент.

7 липня Росія вилетіла із Чемпіонату світу з футболу, програвши Хорватії у серії післяматчевих пенальті. Відтак, Хорватія пройшла до півфіналу чемпіонату, де зіграє з командою Англії, яка раніше обіграла Швецію з рахунком 2:0.

Після матчу чвертьфіналу, у якому Хорватія перемогла з рахунком 4:3, колишні футболісти київського «Динамо» хорвати Огнєн Вукоєвич та Домагой Віда записали відео. На ньому Віда вигукує «Слава Україні!», а Вукоєвич каже: «Ця перемога — за «Динамо» та за Україну!».

Сам хорватський футболіст пояснив, що слова «Слава Україні» були «не політичним посланням, а подякою за підтримку».

Проте ФІФА винесла попередження Віді «за неспортивну поведінку».

А хорватська федерація виключила зі своєї делегації колишнього гравця «Динамо» Огнєна Вукоєвича.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Белград, зажигай!»: Як хорватський футболіст передав вітання київському ресторану

Українська федерація обурена цькуванням хорватського футболіста Віди через гасло «Слава Україні».

Українці влаштували флешмоб на сторінці ФІФА через цькування хорватських футболістів після відео з гаслом «Слава Україні».

Федерація футболу України запропонувала компенсувати хорвату штраф ФІФА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Слава Україні, Ганьба ФІФА? Що значить політика для міжнародної федерації

 

Поділитись: