У день пам'яті Героїв Небесної сотні, 20 березня, президент України Петро Порошенко відзначив державними нагородами учасників Революції Гідності, волонтерів та громадських діячів.

Згідно з президентським указом, нагородами відзначили 24 людини, двох із них – посмертно.

Так, орденом «За мужність» III ступеня нагородили 13 учасників Революції гідності з різних регіонів України, з них двох – Дмитро Гончаренко та Микола Марков – посмертно.

Орденом «За заслуги» III ступеня нагородили 8 людей, у зокрема волонтерів Юрія Дудника та Іллю Зелінського, гендиректор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні Ігор Пошивайло та координатор Ініціативної групи постраждалих/поранених на Майдані Павло Сидоренко.

Крім того, орденами княгині Ольги III ступеня нагородили волонтерку Зою Кульменко і голову правління громадської організації «Крим СОС» Тамілу Ташеву.

Водночас, позаштатного радника Порошенко, громадського діяча Олега Медведєва нагородили відзнакою президента України – Хрестом Івана Мазепи.

Нагадаємо, в січні президент нагородив орденами двох колишніх митрополитів Української православної церкви Московського патріархату за «значний внесок в утвердження духовності, міжконфесійної злагоди та розбудови незалежної Православної церкви України».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Коли біле розсипалося на тисячу різних кольорів: спогади учасників Майдану

Нагадаємо, 19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що Генпрокуратура повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям. У листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Поділитись: