Президент Петро Порошенко підписав укази, якими призначив на посади 38 суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

«38 нових суддів приступають до виконання обов'язків в абсолютно новому суді... У вас є всі важелі та інструменти, щоби бути успішними», — сказав Порошенко.

За словами Порошенка, попри те що суд ще не створений, для його діяльності вже виділені відповідні приміщення.

«Підписуючи укази про призначення, я уважно дивився про склад суду... Я радий, що в суді працюватимуть і судді, і науковці і адвокати», — зазначив президент.

Антикорупційний суд повинен запрацювати вже до початку літа. До нього перейдуть усі справи щодо топ-корупціонерів, навіть ті, що вже розглядаються у звичайних судах.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя розглянула 39 кандидатів на посади до Антикорупційного суду та рекомендувала Порошенку призначити 35 з них.

З повним переліком кандидатів можна ознайомитися на сайті ВРП.

Також нагадаємо, що організація Transparency International вважає, що до переліку 35 рекомендованих суддів потрапили 7 правників «зі списку 55 негідних».

Суддів мав призначити президент не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не мав права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів. Очікувалось, що Порошенко призначить суддів до першого туру президентських виборів — до 31 березня 2019.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

Поділитись: