У Венеціанській комісії в Страсбурзі привітали ухвалення Верховною Радою законопроекту про Антикорупційний суд у другому читанні.

У Венеціанській комісії в Страсбурзі привітали ухвалення Верховною Радою законопроекту про Антикорупційний суд у другому читанні.

Про це йдеться у заяві голови президента Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

«З великим задоволенням я дізнався про сьогоднішнє рішення Ради про прийняття закону про Вищий Антикорупційний суд. Згідно з повідомленнями, прийнятий закон відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.  Сьогоднішнє голосування демонструє, що Україна налаштована продовжувати шлях реформ та європейської інтеграції», — сказав президент Комісії.

Букіккіо також закликав усіх причетних забезпечити швидке заснування Антикорупційного суду та надання йому усіх необхідних засобів для функціонування.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. Автор законопроекту президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону перемогою.

Зазначимо, що процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки.

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.
Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя , ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Прем'єр Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не створять незалежний Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: