Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні.

Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 315 депутатів. Згодом віце-спікерка парламенту Ірина Геращенко повідомила, що ще два депутати також підтримали проект, але їхня картка не спрацювала. Це — депутати від «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм та Ніна Южаніна.

Таким чином, за Антикорупційний суд проголосували 317 депутатів. Зазначимо, що процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки.

«Це є перемога», — заявив автор проекту, президент Петро Порошенко, який прийшов на засідання Ради. 

«Сьогодні ми завершили формування антикорупційної інфраструктури. Я хочу наголосити на рішучості дій влади у боротьбі з корупцією», — додав глава держави. 

Порошенко звернувся до Уряду та міжнародних організацій щодо роботи нового органу. 

«Я хочу звернутися до уряду і Міністерства фінансів з тим, щоб відкрити фінансування для створення Антикорупційного суду. Хочу звернутися до міжнародних організацій, які вже зараз повинні запропонувати Вищій кваліфікаційній комісії суддів відповідних кандидатів до ради міжнародних експертів, яка буде грати центральну роль у формуванні суду разом з Вищою кваліфікаційною комісією суддів», — сказав президент. 

А наприкінці промови глава держави подякував депутатам за такий «подарунок на четверту річницю мого президентства». 

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.

Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя , ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Прем'єр Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не створять незалежний Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: