Президент України Петро Порошенко заявив, що прокурор Костянтин Кулик отримав завдання звинуватити його у втручанні в «справу Курченка» від олігарха Ігоря Коломойського.

Про це глава держави заявив в ефірі телеканалу «1+1».

«Ще місяць тому у пана Кулика ще не було ніяких думок з цього приводу. Аж до того, як він вирішив поїхати до Ізраїлю. Я не чіпаю легенду, яка була у зв’язку з цією поїздкою. Але ми маємо обґрунтовану інформацію, що пан Кулик під час своєї поїздки в Ізраїль зустрічався з оточенням власника цього каналу пана Коломойського. І саме від нього пан Кулик отримав цей наказ. І саме там він прийняв рішення зрадити присязі і зрадити закону», — сказав Порошенко.

За словами президента, Кулик після повернення в Київ літав до Відня, де зустрівся з юристом Коломойського.

«Там йому написали текст. І підготовлений групою прокурорів текст підозри (Кулик — ред.) прийняв рішення внести», — заявив Порошенко.

Сам Кулик в ефірі телеканалу заявив, що під час засідань в Адміністрації президента, на яких він був присутній, Порошенко особисто впливав на хід «справи Курченка».

«І декілька разів, коли посилався на нього (Порошенка — ред.) заступник генпрокурора і генпрокурор», — додав прокурор.

Нагадаємо, 11 квітня Кулик, якого відсторонили від розслідування справи олігарха Сергія Курченка, заявив, що президент Петро Порошенко покриває своє оточення, яке фігурує у справі, втручаючись у розслідування ГПУ.

Нагадаємо, у межах розслідування справи проти олігарха-утікача Сергія Курченка з оточення екс-президента України Віктора Януковича, ГПУ повідомила про підозри 98 людям.

Агентство УНІАН з посиланням на Кулика повідомило, що серед цих 98 є люди оточення Порошенка. Зокрема екс-голова адміністрації президента Борис Ложкін, колишня голова НБУ Валерія Гонтарєва та заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов.

Водночас речник ГПУ Андрій Лисенко заявив, що Кулик не вручав підозри ані Гонтаревій, ані Філатову. Він намагався підготувати підозри, але це було незаконно.

Костянтин Кулик, нині заступник начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури і колишній прокурор сил АТО, є фігурантом розслідування НАБУ. У жовтні 2016 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спільно з детективами НАБУ вручили обвинувальний акт Кулику щодо незаконного збагачення. Згодом НАБУ звинуватило Кулика у зловживанні службовим становищем для впливу на слідство та оприлюднило відео його допиту. 

Передувало розслідуванню дані журналістів «Слідства.Інфо», які знайшли у Кулика квартири та майно, що не співставні його доходам. Костянтина Кулика звільнили з прокурора сил АТО, але призначили в ГПУ. Крім того, під час слідства президент нагородив його орденом «За заслуги».

Поділитись: