Президент Петро Порошенко не виключає, що рекомендації партнерів з ЄС щодо закону про освіту будуть враховані у новому законі про середню освіту.

Президент Петро Порошенко не виключає, що рекомендації партнерів з ЄС щодо закону про освіту будуть враховані у новому законі про середню освіту.

Про це президент під час зустрічі з представниками освіти у Києві.

«Хочу наголосити, що результати експертизи цієї дискусії, результати перемовин з європейськими партнерами можуть бути враховані в у новій редакції закону про середню освіту», — сказав президент.

Водночас, за його словами, українцям необхідно захищати своє бачення обов’язкових гарантій прав національних меншин.

«Міносвіти вже звернулося за моїм дорученням до Ради Європи, до Венеціанської комісії. І я би дуже просив нашу шановну пані міністра (Лілію Гриневич, — ред.), щоб ми не були пасивними почекунами, а активно захищали своє бачення обов’язкових гарантій прав національних меншин», — сказа він.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 255 депутатів. 25 вересня Петро Порошенко підписав закону «Про освіту».

В ухваленому Радою законі про освіту передбачається, що національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Парламент Угорщини схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. А парламент Румунії ухвалив декларацію, в якій також висловлюється стурбованість новим законом. Глава МЗС Клімкін запевнив, що закон про освіту не скорочує викладання мовами нацменшин, а додає українську.

ЧИТАЙТЕ: Прикладні знання та українська, як головна мова навчання: чи готові вчителі, батьки та діти до реформи освіти

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: