Президент України Петро Порошенко заявив, що подасть до Ради законопроект, який має на меті закріплення в Конституції прагнення України приєднатися до ЄС та НАТО.

Президент України Петро Порошенко заявив, що вже до відкриття осінньої сесії Верховної Ради подасть законопроект, який має на меті закріплення в Конституції прагнення України приєднатися до ЄС та НАТО.

Про це Порошенко заявив під час промови на військовому параді з нагоди Дня Незалежності.

«Юристи знайшли формулу, як це зробити оптимально і швидко. До відкриття сесії Верховної Ради, яке заплановано на 4 вересня, подам відповідний законопроект», — сказав президент.

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».

Поділитись: