Президент Петро Порошенко відзначив українського політв'язня, журналіста Романа Сущенка нагородою за мужність, героїзм і патріотизм.

«Сьогодні, вручаючи державні нагороди працівникам «Украінформу», відзначив нагородою Романа Сущенка за мужність, за героїзм і патріотизм», — повідомив президент у Twitter.

За його словами, сотні організацій вимагають від Росії негайно звільнити Романа Сущенка та інших політв’язнів.

«Роман Сущенко платить велику ціну за можливість говорити правду. Завдяки українським дипломатам і медіа-спільноті на захист Романа об’єднався весь цивілізований світ, Європарламент, ОБСЄ, ПАРЄ, Міжнародна Європейська федерації журналістів», — сказав президент.

Роман Сущенко, засуджений в Росії за шпигунство до 12 років ув'язнення, став лауреатом премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка від Національної спілки журналістів України.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

12 вересня захисник Марк Фейгін повідомив, що Роман Сущенко готовий просити про помилування.

8 жовтня українського політв’язня Романа Сущенка етапували з СІЗО Москви до місця відбування покарання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Перша леді Франції передала слова підтримки дружині політв'язня Сущенка.

Поділитись: