Народний депутат Сергій Лещенко вважає, що чинний президент України Петро Порошенко та генеральний прокурор Юрій Луценко добряче «подоїли» екс-міністра екології та природних ресурсів Миколу Злочевського, а тепер, намагаючись переграти нинішню кон'юнктуру, повідомляють американцям іншу легенду.

Про це депутат заявив в інтерв’ю Громадському.

Він також продемонстрував документ, який, за його словами, передало оточення Луценка адвокату президента США Дональда Трампа Рудольфу Джуліані.

«Будь-яка людина, яка це прочитає, зрозуміє, що все що тут написано не просто дуже натягнуто, воно просто притягнуто за вуха. Наприклад, повідомляється, що в березні 14-го року Злочевський запропонував Керрі, тодішньому держсекретарю і Байдену, тодішньому віце-президенту США взяти участь в розподіленні доходів компанії Burisma. Я нагадаю, що це через місяць після втечі Януковича, коли війна почалася, коли Крим анексували. Я дуже сумніваюсь, що Злочевський вже тоді міг в такий спосіб комунікувати з найвищим керівництвом Америки. І також я нагадаю, що через місяць арештували рахунки самого Злочевського в Британії», — наголосив Лещенко.

Крім того, депутат зачитав частину з документу, в якій сказано, що Байден, під час свого останнього візиту у 2017 році, і вимагав не чіпати компанію Burisma, запропонувавши за це налагодити контакт з новою адміністрацією американського президента.

«Байден, який працював на Обаму, пропонує встановити зв’язки з Трампом. Це просто не вкладається навіть у формальну логіку», — зазначив він.

Лещенко також нагадав, що одну зі справ проти Злочевського закривав саме Луценко.

«Саме Луценко справу закривав. Він каже що щось закривалось в судах, щось закривав Холодницький. Холодницьким і Луценко — вони пов’язані, а суди контрольвались Порошенком і Луценком і якби вони хотіли, вони б жодну справу не закрили», — вважає депутат.

Нагадаємо, 11 травня стало відомо, що адвокат Дональда Трампа, Рудольф Джуліані, який мав приїхати в Україну для зустрічі з Зеленським, скасував свій візит.

Причиною скасування візиту стали «виснажливі атаки», яким піддали Джуліані після анонсування свого візиту. Крім того, адвокат Трампа припустив, що в Україні він опиниться у середовищі людей, які є «ворогами президента», у деяких випадках і «ворогами США».

Про візит Джуліані напередодні повідомила газета The New York Times. За даними видання, адвокат Трампа хотів переконати Зеленського продовжити розслідування в інтересах Білого дому — а в такий спосіб допомогти Трампу в його президентській кампанії 2020 року.

2 травня газета NYT повідомляла, що Джуліані обговорював з Луценком справу проти компанії, у якій працював син колишнього віце-президента США Джозефа Байдена, який оголосив про намір брати участь у майбутніх президентських виборах у США.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile