Війна / Донбас

Порошенко закликав не брати участі у «виборах» в самоназваних «ДНР» і «ЛНР»

Війна/Донбас/Порошенко закликав не брати участі у «виборах» в самоназваних «ДНР» і «ЛНР»
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко закликав громадян, які проживають на окупованих територіях самоназваних Донецької та Луганської республік не брати участі у голосуванні 11 листопада.

«Не віддавайте свій голос, не беріть участі у фейкових виборах», — наголосив президент у своєму відеозверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

11 листопада на окупованому Донбасі почалися «вибори» ватажків та «депутатів». На посаду ватажка «ДНР» претендує п'ятеро кандидатів: нині виконувач обов'язків глави «ДНР» Денис Пушилін, суддя Олена Шишкіна, житель Роман Храменков, колишній «заступник міністра освіти республіки» Володимир Медведєв і керівник музею ветеранів Афганістану Роман Євстифєєв.

На посади «депутатів» претендують представники руху «Донецька республіка» та «Вільний Донбас».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про тимчасового керівника так званої «ДНР» Пушиліна

На посаду ватажка самоназваної «ЛНР» претендують четверо кандидатів: нині виконувач обов'язків глави «ЛНР» Леонід Пасічник, голова Союзу працівників освіти Олег Коваль, голова територіального відділення руху «Луганський економічний союз» Людмила Руснак та голова профспілки працівників залізничного транспорту «ЛНР» Наталія Сергун. На посади «депутатів» претендують представники руху «Мир Луганщині» та «Луганський економічний союз».

Раніше глава Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів виборів у самоназваних республіках на Донбасі притягнуть до кримінальної відповідальності. А заступник глави Міністерства окупованих територій Георгій Тука зазначив, що відповідатимуть і ті, хто прийде голосувати. Зокрема, зареєстровані на підконтрольній Україні території як вимушені переселенці. Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори» в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Пов`язані новини