Війна / Донбас

На окупованому Донбасі почалися «вибори» ватажків та «депутатів»

Интерфакс
Війна/Донбас/На окупованому Донбасі почалися «вибори» ватажків та «депутатів»
Зберегти
Вигляд
На окупованому Донбасі відкрилися дільниці для голосування за ватажків та «депутатів» самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».

Дільниці відкрилися о 7 ранку (за «зимовим» часом) 11 листопада.

У «ДНР» відкрили 408 виборчих дільниць, зокрема 153 в окупованому Донецьку, передає російське агентство «Интерфакс» слова голови «Центрального виборчого комітету» Ольги Позднякової.

«Усі дільниці повністю готові до роботи», — сказала вона.

Також додала, що поки що жодних «провокацій» не зафіксовано.

За її словами, перші результати «виборів» будуть відомі о 23 годині (за київським «зимовим» часом) 11 листопада.

Нагадаємо, 11 листопада на окупованих територіях Донбасу самопроголошені республіки «ДНР» та «ЛНР» проводять так звані вибори ватажків та «депутатів».

На посаду ватажка «ДНР» претендує п'ятеро кандидатів: нині виконувач обов'язків глави «ДНР» Денис Пушилін, суддя Олена Шишкіна, житель окупованої частини Донецької області Роман Храменков, колишній «заступник міністра освіти республіки» Володимир Медведєв і керівник музею ветеранів Афганістану Роман Євстифєєв.

На посади «депутатів» претендують представники руху «Донецька республіка» та «Вільний Донбас».

На посаду ватажка «ЛНР» претендують четверо кандидатів: нині виконувач обов'язків глави «ЛНР» Леонід Пасічник, голова Союзу працівників освіти Олег Коваль, голова територіального відділення руху «Луганський економічний союз» Людмила Руснак та голова профспілки працівників залізничного транспорту «ЛНР» Наталія Сергун.

На посади «депутатів» претендують представники руху «Мир Луганщині» та «Луганський економічний союз».

Напередодні в окупованому Донецьку студентам «наполегливо рекомендували» взяти участь у незаконному «голосуванні» бойовиків, інакше «будуть проблеми».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Раніше глава Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів виборів у самоназваних республіках на Донбасі 11 листопада притягнуть до кримінальної відповідальності.

Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори» в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Раніше представниця України у Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко повідомила, що Росії офіційно заявила, що визнає «вибори» у так званих «ДНР» та «ЛНР».

Водночас у Кремлі заявили, що визнають «вибори» на окупованому Донбасі «залежно від результату».

Незаконні «вибори» глав республік і депутатів так званих Народних рад у самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» відбудуться 11 листопада. Україна та низка країн Заходу відмовилася визнавати ці вибори.

За пост глави «ДНР» змагатимуться п’ять кандидатів — Денис Пушилін, Олена Шишкіна, Роман Храменков, Володимир Медведєв і Роман Евстифеев.

Раніше Росія пояснила «вибори» на окупованому Донбасі «вакуумом влади» після вбивства Захарченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Радбезі ООН обговорили ситуацію на окупованому Донбасі

Представник РФ у Радбезі ООН заявив, що обговорювати ситуацію на Донбасі потрібно з «представниками» так званих «ДНР» та «ЛНР» та запропонував запросити «главу Центрвиборчкому «ЛНР» Олену Кравченко. Але її виступ в Радбезі ООН підтримала тільки Росія, сім країн проголосували «проти», ще сім — утрималися.

Після вбивства Захарченка у так званій ДНР» призначили вибори «глави республіки» на 11 листопада 2018 року вибори. Тимчасовим виконувачем обов’язків ватажка «республіки» обрали Дениса Пушиліна. Він є представником так званої «ДНР» у контактній групі в Мінську та одночасно головою так званої «Народної ради ДНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про тимчасового керівника так званої «ДНР» Пушиліна

Пов`язані новини