За участь у так званих виборах на окупованому Донбасі відповідальність нестимуть і ті, хто буде голосувати. Про це заявив заступник глави Міністерства тимчасово окупованих територій Георгій Тука в ефірі програми «Нині вже» на Громадському. На уточнююче питання журналіста, чи загрожує щось тим, хто голосує, Тука зазначив «у тому числі так».

Ідеться, зокрема, про тих, хто зареєстрований на підконтрольній Україні території як вимушений переселенець.

«Якщо людина значиться в реєстру вимушених переселенців, то якого біса і яким чином вона опинилась на окупованій території та ще і приймала участь у псевдовиборах», — сказав Тука.

Вплинути на процес так званих виборів МінТОТ не може, зазначив Тука.

«Але все збирається, фіксується і буде матеріалом для подальших кримінальних проваджень», — додав він. 

Раніше в Раді Нацбезпеки заявили, що усіх організаторів так званих виборів притягнуть до відповідальності.

Секретар РНБО Олександр Турчинов уточнив, що участь у виборах самоназваних республік підпадає під дію декількох статтей кримінального кодексу, зокрема:

  • стаття 109 — дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (позбавлення волі до 10 років із конфіскацією майна);
  • стаття 110 — посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (позбавлення волі до 15 років або довічно із конфіскацією майна);
  • стаття 110-2 — фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (позбавлення волі до 8 років із конфіскацією майна);
  • стаття 111 — державна зрада (позбавлення волі до 15 років із конфіскацією майна);
  • стаття 114-1 — перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (позбавлення волі до 15 років).

Вибори на окупованому Донбасі планують провести в неділю, 11 листопада. Обиратимуть ватажків самоназваних республік.

9 листопада глава СБУ закликав жителів окупованого Донбасу не голосувати.

Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори» в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Раніше представниця України у Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко повідомила, що Росії офіційно заявила, що визнає «вибори» у так званих «ДНР» та «ЛНР».

Водночас у Кремлі заявили, що визнають «вибори» на окупованому Донбасі «залежно від результату».

Незаконні «вибори» глав республік і депутатів так званих Народних рад у самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» відбудуться 11 листопада. Україна та низка країн Заходу відмовилася визнавати ці вибори.

За пост глави ДНР змагатимуться п’ять кандидатів — Денис Пушилін, Олена Шишкіна, Роман Храменков, Володимир Медведєв і Роман Евстифеев.

Раніше Росія пояснила «вибори» на окупованому Донбасі «вакуумом влади» після вбивства Захарченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Радбезі ООН обговорили ситуацію на окупованому Донбасі

Представник РФ у Радбезі ООН заявив, що обговорювати ситуацію на Донбасі потрібно з «представниками» так званих «ДНР» та «ЛНР» та запропонував запросити «главу Центрвиборчкому «ЛНР» Олену Кравченко. Але її виступ в Радбезі ООН підтримала тільки Росія, сім країн проголосували «проти», ще сім — утрималися.

Після вбивства Захарченка у так званій ДНР» призначили вибори «глави республіки» на 11 листопада 2018 року вибори. Тимчасовим виконувачем обов’язків ватажка «республіки» обрали Дениса Пушиліна. Він є представником так званої «ДНР» у контактній групі в Мінську та одночасно головою так званої «Народної ради ДНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про тимчасового керівника так званої «ДНР» Пушиліна

Також бойовики обрали нових «міністрів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нове керівництво «ДНР»: що відомо про міністрів самоназваної «республіки»​

Нагадаємо, в ЕС заявили, що проведення «виборів» у «ДНР» і «ЛНР» є порушенням Мінських угод.

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити санкції проти Росії через призначення виборів бойовиками.

Водночас Росія наполягає на виборах у «ДНР/ЛНР», аби «навести там порядок».

На так звані «вибори» в «ДНР» не допустили колишнього «народного губернатора» Донеччини Павла Губарєва та екс-ватажка батальйону «Восток» Олександра Ходаковського, які раніше оголосили про намір брати в них участь.

Поділитись: