Президент України Петро Порошенко на зустрічі з народними депутатами парламентської фракції партії «Блок Петра Порошенка» закликав парламентаріїв підтримати на голосування 7 червня закон про Антикорупційний суд.

Президент України Петро Порошенко на зустрічі з народними депутатами парламентської фракції партії «Блок Петра Порошенка» закликав парламентаріїв підтримати на голосування 7 червня закон про Антикорупційний суд. Про це повідомила перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко. 

«Закон повинен відповідати в першу чергу Конституції України, тому що Україна — суверенна держава, і також враховувати позиції і рекомендації Венеціанської комісії», — зазначила вона. 

Під час виступу в Раді президент наголосив, що Антикорупційний суд є «лакмусовим папірцем для кожного нардепа». 

«Сьогодні дуже важливий день. За 4 роки ми зробили дуже величезну роботу. Але сьогодні голосування за Анткорсуд є лакмусовим папірцем для кожого нардепа, бо ми завершуємо створення антикорупційної інфраструктури. Зроблено дуже багато: були проголосовані закони про створення НАБУ, НАЗК, САП, запроваджено електронні декларації. Це те, що ми обіцяли виборцям і те, що ми зробили. Я не маю сумнівів, що Рада проголосує і підтримає проект закону про антикор суд», — зазначив він.

Порошенко зазначив, що велика дискусія відбувалась довкола панелі міжнародних експертів.

«Дискусія тривала навколо деяких питань. Питань чи створювати її не було. Я хочу наголосили, що той варіант, який запропонований комітетом (3 члени комітету мають право вето — ред.) повністю відповідає Венеціанській комісії, Конституції і законам України», — додав президент, після чого депутати пішли на перерву та засідання комітету з питань антикорупційної політики. 

Депутат Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм повідомив, що у тексті законопроекту орієнтується пару з десятків депутатів, не більше:

«Остаточного тексту ніхто не бачив. Сама по собі формула — неофіційно, теоретично все можуть і переграти. Від голосування залежить дуже (!) багато, ми йшли до нього майже три роки. І рішення треба приймати зараз, протягом години-півтори».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Нагадаємо, прем'єр Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не створять незалежний Антикорупційний суд.

Рада має узгодити закон про Антикорупційний суд з МВФ, щоб отримати транш, зазначила послиня США в Україні. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile