Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що у разі, якщо депутати не проголосують за законопроект про створення незалежного антикорупційного суду, він піде у відставку.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що у разі, якщо депутати не проголосують за законопроект про створення незалежного антикорупційного суду, він піде у відставку.

Про це прем’єр повідомив під час спільного брифінгу зі спікером Верховної ради Андрієм Парубієм, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я, як прем’єр-міністр України, ухвалив для себе рішення: якщо цей суд, справедливий, незалежний не буде створений, я складу повноваження прем’єр-міністра України та подам у відставку», — заявив прем’єр.

«Українське суспільство очікує справедливості від найвищої влади в країні, і наш обов'язок — зробити усе можливе, щоб рішення у четвер було прийнято згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії», — повідомив спікер парламенту Андрій Парубій.

Нагадаємо, що ключовими вимогами МВФ до України для отримання наступного траншу макрофінансової допомоги є створення Антикорупційного суду, підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня та забезпечення рівня дефіциту держбюджету 2018 року на рівні 2,5% від ВВП. 

Раніше Кабмін відклав рішення про підвищення цін на газ для населення.

Раніше Порошенко допускав створення Антикорупційного суду у першому півріччі 2018-го року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Верховна Рада родовжить розгляд поправок до законопроекту про Антикорупційний суд 5 червня.

Раніше народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Іван Вінник заявив, що Міжнародний валютний фонд використовує закон про Антикорупційний суд як привід не давати кредит Україні.

У Міжнародному валютному фонді наполягають на створенні незалежного Антикорупційного суду та повідомили, що наразі продовжують переговори про текст закону.

21 травня комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд. За словами голови комітету з питань правової політики Руслана Князевича проект затверджено за винятком 70 поправок, які стосуються процедури ветування кандидатів до складу суду з боку ради міжнародних експертів.

Нагадаємо, МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: