Якщо парламент ухвалить закон про Антикорупційний суд, не узгоджений з Міжнародним валютним фондом, Україна не отримає мільярди доларів макрофінансової допомоги, а її економіка дестабілізується.

Якщо парламент ухвалить закон про Антикорупційний суд, не узгоджений з Міжнародним валютним фондом, Україна не отримає мільярди доларів макрофінансової допомоги, а її економіка дестабілізується.

Про це заявила послиня США Марі Йованович у інтерв’ю журналістам «Інтерфакс-Україна».

«Якщо не буде ухвалено закон, що відповідає вимогам МВФ, здатність України боротися з корупцією буде підірвано. Україна не отримає мільярди доларів фінансової допомоги, що дестабілізує її економіку», — зазначила Йованович.

За словами дипломатки, створення незалежного Антикорупційного суду стане сигналом всьому світу, а особливо фінансовим ринкам, на яких Україна має намір залучити кошти.

Крім цього, Йованович акцентувала увагу, що рада міжнародних експертів (щодо повноважень якої наразі тривають суперечки у парламенті), має відігравати центральну роль у процесі призначення суддів Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, що напередодні провідні українські економісти написали відкритого листа українському суспільству, де попередили про настання катастрофічної кризи у разі, якщо уряд терміново не залучить допомогу МВФ.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

Раніше Громадське повідомляло про прес-конференцію економістів VoxUkraine, на якій було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Крім цього, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також в НБУ повідомляли, що не пом’якшать монетарну політику навіть у разі отримання траншу від МВФ, а у разі відсутності траншу готові запровадити валютні обмеження в Україні.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман 4-го червня повідомив, що у разі, якщо депутати не проголосують за законопроект про створення незалежного антикорупційного суду, він піде у відставку. 

У Міжнародному валютному фонді наполягали на створенні незалежного Антикорупційного суду та повідомили, що наразі продовжують переговори про текст закону.

Поділитись: