УКРАЇНА

Порошенко зареєстрував у Раді закон про ратифікацію угоди про транш ЄС на 1 млрд євро

4 жовтня, 2018 17:45
УКРАЇНА/Порошенко зареєстрував у Раді закон про ратифікацію угоди про транш ЄС на 1 млрд євро
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону про ратифікацію кредитної угоди між Україною та ЄС про залучення кредиту розміром 1 мільярд євро.

Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону про ратифікацію кредитної угоди між Україною та ЄС про залучення кредиту розміром 1 мільярд євро.

Відповідний законопроект №0203 з’явився на сайті парламенту 4 жовтня.

Як зазначається, ухвалення Верховною Радою даного закону затвердить кредитну угоду, загальний обсяг якої складає 1 мільярд євро.

Відповідний закон Порошенко визначив як невідкладний.

Нагадаємо, що 14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро.

Як повідомляли раніше у Міністерстві закордонних справ, перша частина схваленого Євросоюзом траншу макрофінансової допомоги Україні має надійти ще у 2018 році.

«Транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по 500 млн. євро кожний. При цьому очікується, що перший транш надійде в Україну восени цього року після завершення cторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів, та виконання Україною умов надання першого траншу» — повідомили у Міністерстві фінансів.

Наголосимо, що підписання документу та його ратифікація у парламенті не означає автоматичне перерахування коштів українському уряду.

Для отримання траншу Україна має виконати низку вимог, які будуть прописані у меморандумі.

Це буде вже третій пакет фінансової допомоги ЄС Києву з 2014 року. Перший транш допомоги ЄС Україні на суму 1,6 мільярда євро надійшов Україні у 2014 році. Другий транш на 1,8 мільярдів євро — у 2015 році.

Нагадаємо, що рішення Європейського союзу про виділення Україні 1 мільярда євро позик макрофінансової допомоги набуло чинності 9 липня. Допомога має на меті підтримку прогресу реформ в Україні.

Раніше Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро через відмову скасувати мораторій на експорт лісу.

За розрахунками ЄС, новий пакет макрофінансової допомоги, разом з коштами, виділеними МВФ, має покрити потреби України на економічну стабілізацію та проведення структурних реформ у найближчі 2-2,5 роки.

Раніше у Національному банку заявили, що Україні потрібні 2 транші МВФ до 2019 року для макроекономічної стабільності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини