Експрезидент України, голова партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко після допиту в Державному бюро розслідувань, Київ, 25 липня 2019 року
Фото:

Поліщук Максим/УНІАН

Лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко заявив, що його допит як свідка у справі про можливе ухиляння від сплати податків при купівлі каналу «Прямий» є тиском на журналістів та спробою рейдерського захоплення телеканалу, ініціатором якого, на думку п'ятого президента України, є Андрій Портнов.

Про це він повідомив на брифінгу в Києві.

«Є всі підстави стверджувати, що ми маємо справу зі спробою рейдерського захоплення «Прямого» каналу, ініціатором якого є пан Портнов (колишній заступник глави адміністрації президента України часів Віктора Януковича — ред.)», — сказав Порошенко журналістам.

Він зазначив, що за заявою Портнова, яке «нічого спільного не має з правдою», Державне бюро розслідувань більше трьох місяців «робить спробу тероризувати журналістів».

«Я не довіряю ГБР, їх керівництву. Я не вірю в об'єктивність і неупередженість слідства. В той же час на «Прямому» каналі, ті питання — а у мене є їх перелік — я готовий озвучити. Я готовий пройти детектор брехні в прямому ефірі на «Прямому» каналі», — сказав Порошенко на брифінгу в Києві.

Водночас, він відкидає будь-які зв'язки з телеканалом.

«Ще раз заявляю, що не маю ніякого відношення до власності або управління «Прямим» каналом», — додав Порошенко.

Як відомо, нині Порошенко приходив на допит у межах кримінального провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканалу «Прямий». 

У ДБР Громадському повідомили, що Порошенко фігурує у 12 кримінальних провадженнях. Як зазначив генпрокурор Юрій Луценко, Порошенко проходить у всіх справах як свідок, підозр йому не вручали.

Поділитись: