Депутати Верховної Ради проголосували за президентський законопроект по Донбасу у першому читанні.

Депутати Верховної Ради проголосували за президентський законопроект про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях у першому читанні.

Відповідний законопроект №7163 у першому читанні підтримали 233 народних депутатів.

Як повідомляє кореспондент Громадського закон про деокупацію у першому читанні підтримали фракції БПП та «Народного Фронту», ще 12 голосів дала депутатська група «Воля народу» і 17 голосів «Радикальна партія Ляшка».

Перед голосуванням перед трибуною Ради сталася штовханина і сутичка між народними депутатами фракції БПП і міжфракційного об'єднання «Свобода». Зокрема, депутати фракції БПП стримували позафракційного депутата Юрія Левченка, який намагався прорватися до трибуни. Таким чином, під час голосування близько двох десятків депутатів перебували біля трибуни, а не на місцях для голосування.

Зранку 6 жовтня Парубій відкрив засідання Ради і оголосив про продовження розгляду законопроектів по Донбасу, яке було перерване напередодні через блокування трибуни депутатами з фракції «Самопоміч».

5 жовтня під час обговорення законопроектів народні депутати з фракції «Самопоміч» та деякі позафракційні депутати заблокували президію, перешкоджаючи проведенню планерного засідання. Через це Парубій оголосив перерву, запросивши керівників фракцій для проведення консультацій.

Після перерви, що тривала майже дві години, голова Верховної Ради повідомив, що під час наради керівників депутатських фракцій і груп було досягнуто домовленості, що у президентському законопроекті №7163 вилучаються пункти, пов'язані з Мінськими угодами.

«Це норма, яка мала розблокувати засідання Верховної Ради. Це була узгоджена позиція», – зазначив він. Однак депутати продовжили блокування президії, і Парубій закрив засідання Ради, назвавши цю ситуацію неприйнятною.

Раніше Комітет Ради з нацбезпеки та оборони підтримав доопрацьований законопроект №7164 про реінтеграцію Донбасу, який вніс президент.

До цього Комітет з нацбезпеки вже розглядав з/п №7164 та №7163. До першого депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук вніс правку, яка визначає, що особливий статус Донбасу можливий лише за умови виведення бойовиків. Комітет рекомендував його доробити. Проект закону був доопрацьований — цю правку додали.

Раніше стало відомо, що Рада розгляне два законопроекти про деокупацію Донбасу. Крім того, окремим законопроектом Порошенко запропонував продовжити ще на один рік дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», що закінчується 18 жовтня.

5 жовтня Рада включила до порядку денного всі 3 законопроекти про деокупацію Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентський законопроект про деокупацію Донбасу: основні положення.

Альтернатива президентському проекту деокупації: основні тези.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: