Порушення безпеки на ЗАЕС та смерть російського ставленика у Новій Каховці: головне за день 6 серпня

Вигляд Миколаївської обласної військової адміністрації, зруйнованої російським ударом, 5 серпня 2022 року
Вигляд Миколаївської обласної військової адміністрації, зруйнованої російським ударом, 5 серпня 2022 рокуAP Photo / Evgeniy Maloletka

Запорізькій АЕС через дії окупантів довелося працювати з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, а на Херсонщині внаслідок ймовірного замаху загинув «заступник голови адміністрації» Нової Каховки Віталій Гура. Зібрали головні новини за день 6 серпня.

Ситуація на Запорізькій АЕС

Після атак окупантів 5 серпня на Запорізьку атомну електростанцію там вимкнули енергоблок. Станом на ранок 6 серпня ЗАЕС працювала з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

В «Енергоатомі» розповіли, що внаслідок обстрілів зазнала серйозних пошкоджень азотно-киснева станція та об‘єднаний допоміжний корпус. Також залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є пожежна небезпека.

Крім того, російські військові «прихистились» у підвалах Запорізької атомної електростанції — зайняли усі підвальні приміщення, де ховаються від обстрілів. Очільник Запорізької ОВА Олександр Старух повідомив, що після пошкодження двох ліній електромереж внаслідок атаки росіян на ЗАЕС відбулося загорання, яке ліквідували працівники ДСНС.

Реакція на обстріли АЕС

У ЄС засудили військову діяльність росії у районі Запорізької атомної електростанції, заявив високий представник ЄС із зовнішніх справ і політики безпеки Жозеп Боррель. «Це серйозне та безвідповідальне порушення правил ядерної безпеки та ще один приклад нехтування росією міжнародних норм», — наголосив Боррель.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив про стурбованість та закликав усі сторони виявляти максимальну стриманість. Гроссі заявив, що протягом останніх чотирьох місяців був готовий очолити місію експертів МАГАТЕ на захоплену ЗАЕС. На його думку, ця місія «зіграє вирішальну роль» у допомозі стабілізувати там ситуацію з ядерною безпекою.

Смерть ставленика рф у Новій Каховці

«Заступник голови адміністрації» Нової Каховки, що на Херсонщині, Віталій Гура помер внаслідок замаху. кремліське видання «РИА Новости» писало, що на Гуру скоїли замах. Колаборанта госпіталізували, він перебував «у важкому стані».

Як зазначається, напад стався біля будинку, де проживав Віталій Гура. Невідомі стріляли у колаборанта, ймовірно, з пістолета Макарова. Перед смертю окупанти заявляли, що Віталій Гура госпіталізований і перебуває «у дуже важкому стані», тому його готувалися перевозити до окупованого Криму.

Ситуація на фронті

Генштаб ЗСУ ввечері повідомив, що окупаційні війська організували штурми та наступи в кількох місцях на Авдіївському, Слов'янському та Бахмутському напрямках, проте ЗСУ дали їм відсіч.

В акваторії Чорного моря готовими до застосування високоточної зброї перебувають чотири носії крилатих ракет морського базування. Зберігається загроза ракетних ударів по військових об’єктах і елементах інфраструктури по всій території України.

А британська розвідка каже, що російсько-окупаційні війська зосереджуються на півдні України, ймовірно, в очікуванні контрнаступу українських захисників або готуючись до можливого штурму. Відтак довгі колони російської техніки переміщаються від Донбасу та прямують на південний захід.

Обстріл Миколаївщини

Окупанти 6 серпня знову обстріляли Миколаївську область, повідомила голова облради Ганна Замазєєва. Внаслідок артилерійського удару по селищу Березнегувате загинула пенсіонерка, ще п'ятеро людей зазнали поранень. За її словами, обстріли відбуваються майже по всій лінії зіткнення вздовж кордонів Миколаївської та Херсонської областей.

Втрати окупантів

За даними Генштабу, Збройні сили України з початку повномасштабної війни рф і станом на ранок 6 серпня знищили 41 900 російських солдатів, із них 250 — минулої доби.

Також окупанти за добу втратили 10 танків, 19 бойових броньованих машин, 5 артилерійських систем та іншу техніку. Найбільших втрат 5 серпня росіяни зазнали на Донецькому напрямку.

Стягнення компенсації з рф

Президент Володимир Зеленський сформував спеціальну робочу групу для створення та впровадження механізму компенсації за завдану російськими окупантами шкоду. До неї увійшли представники Кабінету міністрів, провідні українські та іноземні юристи-міжнародники, а очолив її голова ОП Андрій Єрмак.

Зараз триває робота щодо створення спеціальної компенсаційної комісії шляхом укладення багатостороннього міжнародного договору з партнерами України. Ця комісія зможе розглядати заяви про відшкодування збитків, завданих війною.

Штрафи за дискримінацію у вакансіях

Кабінет Міністрів України затвердив порядок сплати штрафів за порушення вимог до реклами вакансій. Із січня в Україні запрацювали зміни до закону про рекламу, за якими роботодавців штрафуватимуть за зазначення у вакансії бажаної статі, віку, раси, кольору шкіри претендента тощо.

У разі порушень тепер Державна служба України з питань праці готуватиме розпорядчий документ про накладення штрафу на підставі акту перевірки та надсилатиме його рекламодавцю. Після цього рекламодавець сплачуватиме санкцію у державний бюджет за місцем реєстрації протягом 15 днів з дня отримання документа від Держпраці.