В Умані, де хасиди святкують Новий рік, поліцейські склали 7 адмінпротоколів
Фото:

Нацполіція

Під час святкування юдейського Нового року в Умані поліцейські загалом виписали 7 адмінпротоколів. Вони зокрема стосувалися порушення карантину, хуліганства, а також невиконання рішення про заборону на в’їзд.

Про це повідомили у поліції Черкащини.

Там зазначили, що загалом в Умані під час святкувань патрулює близько 600 українських поліцейських, а також шість поліцейських з Ізраїлю. Правоохоронці кажуть, що порушень публічної безпеки та порядку не допустили.

Водночас за час патрулювання місць паломництва хасидів вони склали 7 адміністративних протоколів. Серед них — статті 203-1 (Невиконання рішення про заборону в’їзду в Україну) і 204-1 (Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України), 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) і 173 (Дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

У поліції додають, що зведений загін патрулюватиме в Умані до завершення святкувань. Зазначимо, що Рош га-Шан (юдейський Новий рік) цьогоріч припадає на 18-20 вересня.

Не усі потрапили в Україну

27 серпня уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового паломництва в Умань хасидів зі всього світу на святкування юдейського Нового року — Рош га-Шана.

Попри заборону паломники намагалися потрапити в Україну через кордон з Білоруссю. Через це Україна закрила пункт пропуску «Нові Яриловичі», що на Чернігівщині. 19 вересня українські прикордонники повідомили, що хасиди остаточно покинули кордон, де пробули майже тиждень.

Частині паломників вдалося потрапити в Умань. Для в'їзду в місто вони мають здати обов'язковий тест на коронавірус. За даними Держпродспоживслужби в Черкаській області, COVID-19 виявили загалом у десяти хасидів в Умані.

Що таке Рош Га-Шана і чому хасиди їдуть в Умань?

Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава. А роблять вони це на новий рік за юдейським календарем, цьогоріч він припадає на 18-20 вересня.

Хасиди вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них.

Поділитись: