Посилені вимоги до системно важливих банків не призведуть до фінансових потрясінь у їхній діяльності — НБУ

Нові вимоги, які Національний банк України буде застосовувати до переліку системно важливих банків, не призведуть до потрясінь у їхній діяльності.

Про це повідомив заступник голови Національного банку Дмитро Салогуб в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Глобально нічого не зміниться. Ми ухвалювали це якраз виходячи з того, щоб не було «землетрусу» і банки були в змозі спокійно виконати вимоги», — повідомив Салогуб.

Зазначимо, що до системно-важливих банків НБУ застосовує підвищені вимоги. Так, до 2020 року до них будуть застосовувати більш жорсткі вимоги щодо ліквідності капіталу, а з 2021 року для них запрацює новий норматив — «буфер системної важливості». Зазначається, що нові вимоги до системно важливих банків зроблять ці банки більш стрес стійкими та мінімізують настання кризових ситуацій.

Нагадаємо, що 1 липня Національний банк опублікував оновлений перелік системно-важливих банків. До нього увійшло 14 установ, зокрема:

  1. ПриватБанк;
  2. Ощадбанк;
  3. Укрексімбанк;
  4. Укргазбанк;
  5. «Альфа-банк»;
  6. «Укрсоцбанк»;
  7. «Райффайзен Банк Аваль»;
  8. «ПУМБ»;
  9. «Укрсиббанк»;
  10. «Таскомбанк»;
  11. «Універсал банк»;
  12. «Кредобанк»;
  13. «ОТП банк»;
  14. «Південний».

«Системно важливий банк — термін у законодавстві багатьох країн світу, яким визначають фінустанови, банкрутство або неналежне функціонування яких може створити системні ризики для фінансової системи.