Голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо заборони руху вантажів через лінію зіткнення на Донбасі суперечить попередній політиці українського уряду, яку поділяли в ЄС.

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що рішення Ради національної безпеки та оборони України щодо заборони руху вантажів через лінію зіткнення на Донбасі суперечить попередній політиці українського уряду, яку поділяли в ЄС.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Однак Мінгареллі додав, що для формулювання остаточної позиції щодо офіційної блокади Донбасу, ЄС очікує пояснень від України.

«Досі українська влада стосовно території Донбасу використовувала інклюзивний підхід, одночасно з боротьбою проти контрабанди. Інклюзивний підхід забезпечував вирішення гуманітарних проблем населення Донбасу, а також сприяв економічній ситуації на Донбасі. Такий підхід ми повністю підтримали, і тому вчорашнє рішення РНБО нас здивувало», — заявив він.

Також посол підкреслив, що нинішня ситуації на окупованому Донбасі відрізняється від тієї, яка було кілька тижнів тому.

«Ми усвідомлюємо, що протягом останніх днів відбулися події, внаслідок чого нинішня ситуація виглядає інакше, ніж кілька тижнів тому. Зокрема, мова йде про захоплення так званими сепаратистами українських підприємств. Ми розуміємо, що це змінило ситуацію, яка вимагає реакції українського уряду», — сказав він.

Нагадаємо, 15 березня РНБО заборонила рух вантажів через лінію зіткнення на Донбасі. Петро Порошенко заявив, що заборона руху вантажів на Донбасі діятиме до повернення захоплених бойовиками підприємств. 

Пізніше речник канцлерки Ангели Меркель Штеффан Зіберт заявив, що Німеччина не підтримує рішення Ради національної безпеки та оборони України про припинення вантажоперевезень з окупованими територіями Донбасу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: