Посолка Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович, яка 20 травня 2019 завершує роботу на своїй посаді розповіла про прогрес, який вдалось досягти Україні за останні роки.

Про це йдеться у її відеозвернення Йованович оприлюдненому на YouTube.

Так, за словами посолки, з часів Революції Гідності Україні вдалось досягти величезного прогресу.

«Я згадую різні досягнення, наприклад, стабілізація економіки, співпраця в рамках програм МВФ. Це було складно, але це означає, що фундаментальні принципи в Україні зміцнили або невдовзі зміцніють», — заявила вона.

Вона також нагадала, що в Україні зараз триває впровадження реформ у сфері освіти, пенсійного забезпечення, а також охорони здоров’я й зазначила, що для їх завершення необхідно багато років.

«Україна перебуває на шляху до європейського майбутнього і це є надзвичайно важливим. Я бачу прогрес у боротьбі з корупцією. Корупцію не подолано, але був досягнутий прогрес, як запровадження Антикорупційного суду цього року», — повідомила Йованович.

Крім того, посолка наголосила, що результати останніх виборів змогли продемонструвати прагнення до змін, а також фундаментальне перетворення України.

Раніше аналітик американського центру Атлантична рада (Atlantic Council) Андреас Аслунд заявляв, що Джуліані причетний до звільнення посолки США в Україні Марі Йованович. Утім у Держдепі завершення роботи послині Йованович назвали плановим.

У 2016 році Марі Йованович змінили Джеффрі Пайєтта на посаді посла США в Україні. У липні Сенат США затвердив її кандидатуру, а 23 серпня Йованович прибула до Києва.

До цього вона працювала помічницею Держсекретаря США і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи. Також вона обіймала посаду посла у Вірменії (2008-2011) та Киргизстані (2005-2008), працювала в посольствах в Москві, Лондоні, Оттаві, Могадішо і Києві.

Поділитись: