Адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані причетний до звільнення посолки США в Україні Марі Йованович.

Про це заявив аналітик американського центру Атлантична рада (Atlantic Council) Андреас Аслунд у коментарі «Голосу Америки».

«Руді Джуліані через різні інтриги домагався звільнення в Україні зразкового посла Марі Йованович за два тижні, що просто обурює», — сказав він.

Аслунд уточнив, що Джуліані є приватним адвокатом Трампа і не обіймає будь-яких посад у США.

«Джуліані ніколи не зміг би пройти будь-яке схвалення в Конгресі через своїх міжнародних клієнтів, яких він відмовляється назвати», — зазначив аналітик.

Серед закордонних одіозних клієнтів Джуліані Аслунд називає міськголову Харкова Геннадія Кернеса.

Аналітик вважає абсурдними звинувачення проти колишнього віце-президента США Джо Байдена.

«Єдиним моментом є те, що віце-президент Байден цілком у згоді із міжнародним консенсусом домагався звільнення генерального прокурора Віктора Шокіна, який загалом сприймається як повністю корумпований, а під час перебування на посаді генпрокурора не проводив жодного серйозного розслідування чи переслідування», — сказав він.

Аслунд також закликав обраного президента Володимира Зеленського не зустрічатися з Джуліані.

Нагадаємо, 11 травня стало відомо, що адвокат Дональда Трампа, Рудольф Джуліані, який мав приїхати в Україну для зустрічі з Зеленським, скасував свій візит.

Причиною скасування візиту стали «виснажливі атаки», яким піддали Джуліані після анонсування свого візиту. Крім того, адвокат Трампа припустив, що в Україні він опиниться у середовищі людей, які є «ворогами президента», у деяких випадках і «ворогами США».

Зокрема серед причин скасування свого візиту Джуліані назвав народного депутата Сергія Лещенка.

Про візит Джуліані напередодні повідомила газета The New York Times. За даними видання, адвокат Трампа хотів переконати Зеленського продовжити розслідування в інтересах Білого дому — а в такий спосіб допомогти Трампу в його президентській кампанії 2020 року.

2 травня газета NYT повідомляла, що Джуліані обговорював з Луценком справу проти компанії, у якій працював син колишнього віце-президента США Джозефа Байдена, який оголосив про намір брати участь у майбутніх президентських виборах у США.

Поділитись: