Послиня США в Україні Марі Йованович планово завершує свою трирічну каденцію в Києві.

Про це йдеться у відповіді представника Держдепу виданню «Укрінформ».

«Посол Йованович завершує свій трирічний дипломатичний термін у Києві у 2019 році, як і планувалося», — вказали в інституції.

Дата від'їзду з України, ідеться у відповіді Держдепу, узгоджується з процесом передачі президентської влади в Україні.

«Команда в посольстві США в Києві, а також у Вашингтоні продовжує тісно співпрацювати з українським урядом та громадянським суспільством для зміцнення нашого партнерства», — додали в Держдепі.

Напередодні видання ZN.UA з посиланням на дипломатичні джерела у США повідомило, що Йованович екстрено відбула до Вашингтона для консультацій.

У 2016 році Марі Йованович змінили Джеффрі Пайєтта на посаді посла США в Україні. У липні Сенат США затвердив її кандидатуру, а 23 серпня Йованович прибула до Києва.

До цього вона працювала помічником Держсекретаря США і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи. Також вона обіймала посаду посла у Вірменії (2008-2011) та Киргизстані (2005-2008), працювала в посольствах в Москві, Лондоні, Оттаві, Могадішо і Києві.

Нагадаємо, у березні генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв'ю The Hill заявив, що послиня США Марі Йованович передала йому список людей, щодо яких не можна вести слідство. У Державному департаменті США назвали таку заяву «відвертою вигадкою». У посольстві США також заперечили заяву Луценка.

У посольстві США заперечили заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про те, що послиня США Марі Йованович передала йому перелік «недоторканних» для правосуддя осіб.

Народний депутат Мустафа Найєм подав депутатське звернення до генерального прокурора Юрій Луценка з проханням надати копію списку «недоторканих» для ГПУ людей (який йому нібито передала послиня США Марі Йованович) та розповісти про свої дії після отримання, адже такий вчинок є «втручанням у діяльність працівника правоохоронного органу».

Потім Луценко заявив, що послиня США Марі Йованович не давала йому «список недоторканних» осіб.

Поділитись: