Світ

Посольство США в Україні закликало Росію вивести війська з Грузії

7 серпня, 2018 14:29
Світ/Посольство США в Україні закликало Росію вивести війська з Грузії
Зберегти
Вигляд
Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні закликало Росію вивести свої війська з Грузії.

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні закликало Росію вивести свої війська з Грузії.

Відповідне повідомлення посольство розмістило у Twitter.

Дипломатичне представництво зазначає, що Росії варто вивести свої військові сили на довоєнні позиції, як це було узгоджено в 2008 році.

«Сьогодні виповнюється 10 років з дня, коли збройні сили Росії ринули через міжнародний кордон з Грузією, намагаючись силоміць змінити його. Території Грузії все ще окуповані Росією. Ми знову закликаємо Росію вивести свої сили на довоєнні позиції, як це було узгоджено в 2008 році», — йдеться у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грузія: смертельна спадщина серпневої війни

Протягом 8-12 серпня 2008 року на території Південної Осетії та Абхазії відбувся збройний конфлікт за участі Росії і Грузії.

За версією російської сторони, війська прибули в регіон для захисту громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 кроків уряду Грузії для поліпшення відносин з Росією

У ніч на 8 серпня грузинський уряд задіяв важку артилерію, намагаючись встановити контроль над Південною Осетією та витіснити російський контингент з конфліктного регіону.

Бої тривали протягом 5 днів, унаслідок чого загинули сотні людей з обох боків. 

Після п'ятиденної війни Росія визнала Абхазію та Південну Осетію незалежними державами, дипломатичні відносини між Москвою і Тбілісі розірвали.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На кордоні війни: села Грузії 8 років потому

30 липня Європейський союз заявив, що рішення Сирії про визнання незалежності самопроголошених Абхазії та Південної Осетії порушує міжнародне право та принцип територіальної цілісності.

Нагадаємо, 29 травня так званий міністр закордонних справ невизнаної Абхазії повідомив, що Сирія визнала незалежність окупованих Росією територій Грузії — Абхазії та Південної Осетії.

Грузія заявила про припинення дипломатичних відносин з Сирією через визнання незалежності окупованих території.

Раніше державний секретар США Майк Помпео пообіцяв більш глибоку безпеку та економічну підтримку Грузії та закликав Росію вивести свої війська з регіонів Абхазії та Південної Осетії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Абхазія: як живуть, чого прагнуть і чого досягають жителі спірних територій на пострадянському просторі.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України виступило проти входження окремих підрозділів збройних сил самопроголошеної Південної Осетії до складу збройних сил Росії, про що в РФ заявили раніше.

24 січня Держдума РФ ратифікувала угоду про «порядок входження окремих підрозділів збройних сил Південної Осетії до складу збройних сил Росії».

Південна Осетія — непідконтрольний Тбілісі регіон у Грузії, у 2008 році контроль над ним за підтримки Росії перейшов до бойовиків.

Раніше повідомлялось, що у Південній Осетії переводять грузинські школи на російську мову навчання.

ЧИТАЙТЕ СПЕЦПРОЕКТ: Життя крізь колючий дріт: лінія  розмежування з Південною Осетією.

Також читайте спецпроект Громадського (Не)визнані про те, як живуть, чого прагнуть і чого домагаються жителі спірних територій на пострадянському просторі.

 

Пов`язані новини
Політика
13 грудня 2018
Насіров прокоментував вимогу його адвокатів зачитати весь обвинувальний акт
Екс-глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, звільнення якого суд визнав незаконним, прокоментував вимогу його захисників у суді зачитати увесь текст обвинувального акту, що загалом може зайняти кілька років.«Сторона обвинувачення повинна оголосити обвинувальний акт. Скорочено? Такого в законі немає. Тепер ми повертаємось до конкретних прикладів. Ми ніколи не бачили обвинувального акту на 800 сторінок, там незрозуміло що», — сказав Насіров ефірі «Суспільного» і додав, що це сторона обвинувачення затягує справу, а не сторона захисту.На засіданні 19 січня за клопотанням захисту Насірова прокурори продовжили зачитувати повністю обвинувальний акт. Загалом документ налічує 774 сторінки, але прокурори встигли прочитати лише 54 сторінок. Зазвичай обвинувачений і його адвокати самостійно ознайомлюються з обвинувальним актом, але Насіров звернувся із клопотанням, щоб цей документ зачитали в суді в повному обсязі. Попри це, Насіров дорікнув прокурорам, що вони «надто повільно» зачитують обвинувальний акт. Прокурори ж зазначили, що «це є очевидним затягуванням судового процесу».У Національному антикорупційному бюро України заявили, що справа Насірова розглядатиметься в суді роками через затягування адвокатами. Громадські ж організації заявили, що на зачитування всього обвинувального акту Насірова знадобиться понад два роки.Напередодні, 12 грудня, у НАБУ повідомили, що Шевченківському райсуду Києва залишилося зачитати ще 380 сторінок обвинувального акту в справі поновленого на посаді глави ДФС Романа Насірова.
Перевірено
Зберегти