Постійне представництво України при ООН передало генсеку Антоніу Гутеррішу листа від Міністерства закордонних справ з рішучим протестом у зв'язку з вироком російського суду щодо українського журналіста Романа Сущенка, незаконно ув'язненого в Росії.

Постійне представництво України при ООН передало генсеку Антоніу Гутеррішу листа від Міністерства закордонних справ з рішучим протестом у зв'язку з вироком російського суду щодо українського журналіста Романа Сущенка, незаконно ув'язненого в Росії.

Текст документа за підписом глави Місії України при ООН Володимира Єльченка опублікував Укрінформ.

«Буду вдячний за Вашу допомогу в поширенні цього листа в якості документа Генеральної Асамблеї, відповідно до пункту (с) параграфу 72 порядку денного 72-ї сесії, а також документа Ради Безпеки», — йдеться у зверненні постійного представника України при ООН.

До листа додається текст офіційного коментаря МЗС України щодо вироку, винесеного Московським міським судом журналісту.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Московського міського суду від 04.06.2018 року про засудження українського журналіста Романа Сущенка до 12 років позбавлення волі за відверто сфабрикованими обвинуваченнями у «шпигунстві», —  зазначається у коментарі.

За повідомленням МЗС, російський суд проігнорував доведені стороною захисту факти провокації, вчиненої проти Сущенка, а також грубої фальсифікації справи: 

«Це є черговим свідченням відсутності правосуддя в Російській Федерації».

«Цинічне нехтування Росією основоположними правами людини свідчить про необхідність посилення міжнародного тиску на Москву з метою припинення агресії, репресій та утисків українських громадян», — підкреслили в МЗС України.

Таким чином Україна закликала РФ негайно скасувати незаконне рішення у справі Сущенка, звільнити його з-під варти та забезпечити безперешкодне повернення додому.

«Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції вжити всіх можливих правових і політичних заходів з метою звільнення та повернення в Україну Романа Сущенка та інших громадян України, які стали заручниками кремлівського режиму в умовах триваючої агресії проти нашої держави», — наголошується в заяві МЗС.

Раніше уповноважена з прав людини Людмила Денісова звернулася до голови Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням організувати її візит до двох українських політв’язнів — Романа Сущенка та Ресуля Веліляєва.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка.

Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

Громадський захисник Сущенка Марк Фейгін анонсував, що оскаржить вирок суду. Також Фейгін не виключив, що Сущенка можуть обміняти на головреда «РИА-Новости» в Україні Кирила Вишинського, затриманого за підозрою у державній зраді. Адвокат Вишинського не виключив його обміну на Сущенка

Україна вимагає від Росії звільнити політв’язня Романа Сущенка.

Кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка

Поділитись: