Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко вважає, що у 2018 році перспектива введення миротворчої місії на територію окупованого Росією Донбасу малоймовірна.

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко вважає, що у 2018 році перспектива введення миротворчої місії на територію окупованого Росією Донбасу малоймовірна.

Про це він заявив в інтерв'ю агентству «Українські новини».

На питання, чи змінилося щось, що може дати поштовх у питання миротворців, Єльченко відповів:

«Я залишаюся песимістом в цьому питанні. Можливо, зі мною багато хто не погодиться, але я вважаю, що для успіху в цій справі потрібно, щоб виникли якісь умови чи «збіглися зірки», можна по-різному говорити. Поки цього не відбувається».

Єльченко зазначив, що у великій мірі питання введення миротворців залежить від Росії.

«Якщо на якомусь етапі Росія зрозуміє, що утримувати Донбас в тому в вигляді, в якому він зараз перебуває, їй вже не під силу, тоді вони погодяться на те, щоб туди увійшли сили ООН. Але і в цьому випадку вони спробують таким чином "заморозити" конфлікт, зняти з себе відповідальність і перекласти її на ООН. Коли це станеться, і чи відбудеться, я думаю, на сьогодні не може сказати ніхто», — сказав він.

На уточнююче питання, чи може це відбутись у цьому році, Єльченко відповів: «Є поширена фраза «ніколи не говори ніколи». Я вважаю, що в цьому році це дуже малоймовірно. Я хотів би помилятися, але моя думка така».

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Раніше повідомлялось, що Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебративесь контроль на Донбасі.

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile