Протестувальники стоять перед силовиками у Мінську поблизу «Арени Сіті», 13 вересня 2020 рік
Фото:

TUT.by

У Білорусі вже 36-ий день тривають антиурядові протести, учасники яких вимагають відставки поки ще чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка. За оцінками ЗМІ, на сьогоднішню акцію «Марш героїв» тільки у Мінську вийшли від 100 до 150 тисяч людей. Міліція намагалася розігнати людей та стріляла в повітря. Затримали кілька сотень протестувальників, дехто почав зводити барикади.

У Мінську «Марш героїв» був запланований на 14:00, але його учасників почали затримувати ще до того. 

Попри затримання людям все ж вдалося зібратися у центрі Мінська. Сьогодні протестувальники вперше направилися до елітного дачного поселення Дрозди, під Мінськом, де розташовані резиденції Лукашенка та його найближчого оточення. Демонстрантам дорогу перекрили силовики. Учасники акції на якийсь час зупинилися перед ними, а потім почали розходитися.

У місті також закривали кілька станцій метро, які розташовані неподалік місця збору протестувальників на проспекті Переможців. У центрі не працював мобільний інтернет.

Як пише «Радіо Свобода», на вулиці Тімірязєва в центрі Мінська учасники акції намагалися звести барикади з підручних матеріалів.

За інформацією МВС Білорусі, станом на 19:00 у місті затримали понад 400 людей. Також «Наша Ніва» повідомляє, що силовики відкривали вогонь. У МВС цю інформацію підтвердили, кажуть, що протестувальники хотіли «відбити» у силовиків своїх, відтак ті стріляли у повітря, «щоб присікти незаконні дії».

Також «Наша Ніва» повідомляє, що силовики застосували світло-шумові гранати. У МВС Білорусі це заперечують.

Протести відбулися і в інших містах Білорусі — Гродному, Гомелі, Бобруйську, Бресті, Вітебську. У них брали участь від кількох десятків і сотень до кількох тисяч людей.

У Бресті демонстрантів розігнали водометами. Люди вийшли на дорогу і водили хороводи. У МВС кажуть, що ті «створили реальну загрозу безпеці дорожнього руху».

Що там у Білорусі?

Протести тривають із 9 серпня, коли в країні відбулися президентські вибори. Офіційні органи влади повідомили про перемогу Олександра Лукашенка, який цю посаду обіймає вже 26 років. Утім велика частина білорусів, незгодна з такими результатами (через фальсифікації на дільницях), розпочала протести. Вони вважають переможницею виборів опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську. Та під тиском білоруської влади була змушена виїхати в Литву.

Перші кілька днів силовики жорстоко придушували акції. Людей затримували, били, саджали в автозаки і знову били. У слідчих ізоляторах, куди привозили затриманих, із них жорстоко знущалися. Недільні акції — «Марші єдності» — збирають щонайменше кількадесят тисяч людей у центрі Мінська; протести регулярно відбуваються в різних містах країни; а на білоруських підприємствах страйкують.

Поділитись: