Повернення полонених та загибель «Да Вінчі»: головне за день 7 березня

Україна в межах чергового обміну полонених повернула 130 захисників, а в бою під Бахмутом загинув командир 1 окремого механізованого батальйону «Вовки Да Вінчі» Дмитро Коцюбайло (позивний «Да Вінчі»). Зібрали головні новини за день 7 березня.
Повернення полонених
Україна в межах чергового обміну полонених повернула 130 захисників — 126 захисників та 4 захисниць. Серед звільнених є 87 захисників Маріуполя, 71 із них — з «Азовсталі». Також вдалося повернути захисників, яких узяли в полон у районі Бахмута й Соледара — загалом 35 людей із Донецького напрямку.
Більшість звільнених українців мають поранення та хвороби, набуті в боях і полоні. Наймолодшому звільненому ще не виповнився 21 рік, найстаршому скоро буде 64 роки.
Загибель «Да Вінчі»
У бою під Бахмутом загинув український військовий, командир 1 окремого механізованого батальйону Сухопутних військ ЗСУ «Вовки Да Вінчі» Дмитро Коцюбайло (позивний «Да Вінчі»).

Він брав участь у Революції гідності, а у 2014 році пішов захищати Україну як військовий. Тоді Дмитру було лише 18 років. У 2021 році «Да Вінчі» отримав звання Герой України, ставши наймолодшим командиром і першим добровольцем, якому надали це звання прижиттєво.
Ім'я військового, якого розстріляли після слів «Слава Україні!»
У Збройних силах попередньо встановили особу військового, якого окупанти розстріляли після слів «Слава Україні!» За попередніми даними, загиблим є Тимофій Шадура — військовий 30-ї бригади. Він вважається зниклим безвісти з 3 лютого після бойових дій у районі Бахмута.
Наразі тіло військового залишається на тимчасово окупованій території. Остаточне підтвердження особи відбудеться після повернення тіла та проведення експертиз.
Примусова евакуація дітей
Кабінет Міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Підставою для проведення обов’язкової евакуації тепер буде рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.
Примусову евакуацію здійснюватимуть із супроводом одного з батьків, людини, яка їх замінює, або іншого законного представника. Проте відмовити у вивезенні дитини з небезпечної зони вони не зможуть. Поки що під критерії територій, із яких можуть примусово евакуювати дітей, підпадає тільки Бахмут Донецької області.
Танки від Польщі
Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що цього тижня, тобто до 12 березня, його країна передасть Україні ще 10 танків Leopard 2. Раніше Варшава вже відправила Києву перші чотири одиниці цієї техніки.
Блащак також зазначив, що Польща готова створити хаб для обслуговування бойових танків Leopard, які відправляють до України.
Ситуація на фронті
За даними Генштабу ЗСУ, росіяни продовжують безрезультатні наступальні дії в районі Оріхово-Василівки, Дубово-Василівки, Бахмута, Кам'янки, Авдіївки та Мар'їнки Донецької області. Окупанти продовжують зосереджуватися на наступі на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках.
Генштаб оцінює, що протягом 6 березня окупанти втратили 1060 своїх солдатів, 9 танків, 11 бойових броньованих машин, 23 артилерійські системи та іншу техніку.
Речник східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий удень 7 березня розповів, що російські окупаційні війська лише за останню добу під Бахмутом втратили загиблими 244 військовослужбовців, ще 315 — зазнали різних поранень.
Водночас Захід оцінює, що росія під час спроб захопити Бахмут уже втратила від 20 до 30 тисяч військовослужбовців убитими та пораненими.
- Поділитися: