Уряд схвалив примусову евакуацію дітей із зон бойових дій
Кабінет міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Батьки не зможуть відмовлятися від вивезення дітей з особливо небезпечних територій. Але поки що примусову евакуацію можуть застосувати лише у Бахмуті.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Підставою для проведення обов’язкової евакуації тепер буде рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення. Поки що під критерії територій, із яких можуть примусово евакуювати дітей, підпадає тільки Бахмут Донецької області.
Примусову евакуацію здійснюватимуть із супроводом одного з батьків, людини, яка їх замінює, або іншого законного представника.
«Діти, що опинилися у зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них — на дорослих. Відмова батьків чи опікунів евакуювати дитину не допускається. Адже йдеться про її життя», — пояснює Мінреінтеграції.
Питання негайної евакуації дітей з особливо небезпечних територій контролюватиме очільниця Мінреінтеграції та віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. Вона наголосила, що обов’язок держави — оберігати життя і здоров’я дитини.
«Ухвалене сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», — каже Верещук.
Трохи контексту
Поліція, військова адміністрація та волонтери займаються евакуацією людей із найнебезпечніших районів, які перебувають під постійними обстрілами російських окупантів.
Проте місцеві жителі інколи не лише самі відмовляються виїжджати, але й не дозволяють вивозити своїх дітей, наражаючи їх на небезпеку. Наприклад, за даними Мінреінтеграції, станом на 7 березня у Бахмуті залишаються не менш як 4 тисячі цивільних, із них щонайменше 38 дітей.
- Поділитися: