Фонд державного майна України планує оголосити повторний продаж контрольного пакету акцій (78%) Центренерго 16 травня 2019 року.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на відповідне рішення уряду, яким володіє редакція.

Зазначається, що в основному тексті рішення уряду йдеться, що Центренерго необхідно продати до 30 вересня 2019 року. Водночас у супроводжуючих документах до постанови йдеться, що повторний продаж мають оголосити 16 травня.

Також уряд у березні ухвалив постанову, якою продовжив термін дії оцінки вартості Центренерго. Це дозволить спростити процедуру повторного продажу та не змінювати ціни компанії перед наступною спробою передати її у приватну власність.

Раніше в уряді вирішили продовжити процес приватизації Центренерго. Нагадаємо, що продаж цієї компанії мав відбутися наприкінці 2018 року, проте його було скасовано через початок воєнного стану.

Центренерго — енергетична компанія, яка займається виробництвом та постачанням електроенергії на оптовий ринок. Частка компанії у загальному обсязі виробленої електроенергії країни складає 8%, а в обсязі виробленої теплової енергії — 18%.

Зазначимо, що наразі держава отримує доходи лише від «малої» приватизації, оскільки «велика», в межах якої планують продати такі компанії, як Одеський припортовий завод, президент готель, Центренерго та низку ТЕЦ, наразі заблокована. Однією з причин цього є відсутність попиту на великі державні компанії серед інвесторів, а також наявність судових процесів, які гальмують початок підготовки до приватизації.

Поділитись: